Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Po zajezdni KLA węzeł przesiadkowy. A co z przenosinami targowiska?

Zatoki przystankowe, czterdzieści miejsc parkingowych dla samochodów i jednośladów oraz ścieżka rowerowa. To plan władz miasta na zagospodarowanie części terenu po dawnej bazie KLA przy ul. Majkowskiej, gdzie według nowego pomysłu ma powstać węzeł komunikacyjny. Według wcześniejszych planów miało tu zostać przeniesione targowisko sprzed Tęczy i część magistratu. Czy coś się zmieniło?

Podobno nie. W każdym razie w kwestii zmiany lokalizacji targowiska, które od lat funkcjonuje przy Tęczy. I coraz bardziej straszy swym wyglądem. – Nie ma zmiany planów co do przenosin targowiska, ale w tym momencie więcej powiedzieć nie mogę – odpowiada krótko Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.

Dlatego można przypuszczać, że jest inny, ale jeszcze nie wiadomo jaki, pomysł na nową lokalizację targowiska. Tym bardziej, że plac przy ul. Majkowskiej ma być przekształcony w parking. – Będą to zatoki autobusowe dla pojazdów, które obecnie parkują przy Parczewskiego i Toruńskiej – mówi Piotr Kościelny. – Dodatkowo powstaną tam miejsca parkingowe na 40 samochodów. Będzie można też zostawić rower, ponieważ plac zostanie połączony ścieżką rowerową z al. Wojska Polskiego.

Wszystko ma zająć połowę działki. Miasto na ten cel chce pozyskać 14 milionów złotych z programu, który obok wprowadzenia niskoemisyjnego transportu zakłada modernizację i zamianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne oraz ustawienie biletomatów. Całość oszacowano na 20 milionów złotych.  

Kilka lat temu, po wyprowadzeniu z ul. Majkowskiej Kaliskich Linii Autobusowych, pojawił się plan przeniesienia w to miejsce targowiska i wybudowania dla handlujących i kupujących nowej infrastruktury oraz nowocześniejszych boksów. Z kolei opuszczony biurowiec miał zostać wyremontowany i przystosowany do wymogów części wydziałów Urzędu Miasta, szczególnie tych związanych z inwestycjami i rozbudową.

Na ul. Majkowską Miasto planowało przenieść targowisko sprzed Tęczy. Teraz najwyraźniej plany się zmieniły

AW, zdjęcia archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/