Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju odwiedził Kalisz

Wizyta w trzech kaliskich firmach i spotkanie z mediami. W piątek na zaproszenie wicewojewody Marleny Maląg i prezydenta Grzegorza Sapińskiego do Kalisza przyjechał Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Jednodniowy pobyt przedstawiciela ministerstwa w naszym mieście ma związek z przyjętym właśnie przez rząd Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Plan przygotowany przez ministra Morawickiego został przyjęty przez rząd w czwartek, 16 lutego. Zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju, który odczują wszyscy Polacy. - Bardzo zależy nam na miastach średniej wielkości. Metropolie dają sobie radę. Mniejsze miasta przez ostatnie dwadzieścia pięć lat były zaniedbywane. Dlatego teraz potrzebna jest im pomoc. Wśród kaliskich firm są prawdziwe perełki. Bardzo perspektywiczną branżą jest chociażby lotnicza, reprezentowana w Kaliszu przez Pratt & Whitney, czy WSK. Trzeba też wyróżnić firmę Colian, która eksportuje towary do sześćdziesięciu krajów. Colian robi dokładnie to, co chcemy osiągnąć, realizując Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - eksport polskich firm na cały świat – mówił Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński zaznaczał, że każda wizyta przedstawiciela rządu w naszym mieście jest bardzo ważna, bo pozwala na miejscu pokazać nasz potencjał i nasze problemy.  - Trudno jest zabiegać o projekty infrastrukturalne, nie docierając do ministerstw. Dlatego mam nadzieję, że pan minister zostanie naszym ambasadorem. Wiem, że pan minister dostrzegł potencjał, jaki tkwi w Kaliszu. A widział przecież namiastkę naszego biznesu. Wiem, że współpraca przy realizacji różnych projektów z województwem i rządem przyniesie oczekiwane efekty – mówił Grzegorz Sapiński.

Przed spotkaniem z przedstawicielami mediów prezydent Grzegorz Sapiński i minister Tadeusz Kościński odwiedzili firmy: Colian, Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego "PZL - Kalisz" SA oraz Pratt & Whitney Kalisz. 

AG, kalisz.pl, fot. autor, kalisz.pl

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/