Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Prezydent czeka na wyjaśnienia. Zamiast tego może przeczytać oświadczenia w mediach

Prezydent czekał na wyjaśnienia i się nie doczekał. Dlatego zwołała konferencję prasową i publicznie zapytał swojego poprzednika, dlaczego tuż przed zakończeniem urzędowania dokonał istotnych zmian w składzie Rady Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, a zasiadające w niej panie, dlaczego wydłużyły sobie kadencję, o ponad 100% podniosły wynagrodzenie, a do tego uniemożliwiły obecnemu prezydentowi – jako osobie decydującej o przedstawicielach miasta w tej instytucji – ich odwołanie. Kiedy w mediach ukazały się artykuły o manewrze byłych współpracownic Grzegorza Sapińskiego, panie wydały oświadczenie. Jednak w żaden sposób nie odniosły się do zarzutów Krystiana Kinastowskiego.

Zmiany w Radzie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości trwały dwa dni. Tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich, czyli w momentem kiedy Grzegorz Sapiński mógł podejmować jeszcze decyzje, ale wiedział już, że nie będzie prezydentem wymienił skład Rady. Tym samym zasiadły w niej osoby blisko związe z byłym prezydentem: Barbara Gmerek, ówczesna wiceprezydent, a obecnie zastępca burmistrza Ostrzeszowa oraz byłe radne: Magdalena Spychalska i Małgorzata Zarzycka (WIĘCEJ)

Krystian Kinastowski, nie mogąc doczekać się informacji od wymienionych wczesniej pań, zwołał konferencję prasową, na której o sytuacji poinformował dziennikarzy. I podziałało. Jednak członkinie Rady Fundacji KIP zamiast do prezydenta, który czeka na wyjaśnienia o zmianach w statucie, wydały oświadczenie, które przesłały do mediów. Deklarują w nim chęć dalszej współpracy z włodarzem. Nie wyjaśniają jednak watpliwości dotyczących m.in. nieusuwalności ich przez 5 lat czy podwyżki wynagrodzenia o ponad 100%. 

Po zmianach dokonanych przez Grzegorz Sapińskiego miasto nie ma już swojego przedstawiciela w Radzie fundacji, którą powołało.  

Poniżej oświadczenia Rady i Zarządu Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. 

 

AW, zdjęcie arch.   

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/