Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Prezydent zaprosił kaliszan na spacer szlakiem inwestycji miejskich ZDJĘCIA

Z Plant Miejskich – odwiedzając Centrum Organizacji Pozarządowych oraz ratusz – ulicami Zamkową i Śródmiejską do Akceleratora Kultury przeszli uczestnicy spaceru szlakiem inwestycji. Na niedzielne spotkanie zaprosił mieszkańców Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. Uczestnikom przedstawił zakończone i prowadzone inwestycje, szczególnie zrealizowane przy wsparciu środków unijnych.

Spacer zorganizowany został przez Kancelarię Prezydenta Miasta w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W ramach tego samego programu w sobotę odbył się V Rodzinny Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. A wieczorem w Akceleratorze Kultury koncert Joanny Knitter Blues&Folk Connection – organizatorem było Stowarzyszenie Pro Kalisia.

Licznie przybyli kaliszanie rozpoczęli niedzielny spacer na nowo przebudowanych Plantach Miejskich. O inwestycjach mówił Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza oraz pracownicy Urzędu Miasta. Przedstawiono działalność nowych placówek jak Centrum Organizacji pozarządowych i Akcelerator Kultury. Kaliszanie zwiedzali ratusz – ekspozycję od piwnic do wieży oraz Salę Recepcyjną imienia Ignacego Adama Bujnickiego.

Cieszę się, że było nas tak wielu, że dostrzegacie państwo pozytywne zmiany zachodzące w naszym Kaliszu. Wielu z was interesuje się pracą samorządu. Takie spotkania, jak dzisiaj, są okazją do bezpośrednich rozmów, wymiany opinii. To jest niezwykle cenne - mówił prezydent Krystian Kinastowski.

Na trasie spaceru nie zabrakło niespodzianek. Pokaz chodzenia z kijkami przygotowała Kalisia Nordic Team Kalisz. Kaliszanie otrzymali kije trekkingowe, pod kierunkiem trenerów ćwiczyli ten rodzaj aktywności. Najmłodsi otrzymali skakanki z logo miasta. Dla wszystkich, niezależnie od wieku przygotowano upominki miejskie: torby płócienne, widokówki, materiały informacyjne, płyty z poezją Adama Asnyka, a dla właścicieli czworonogów pojemniki na worki do sprzątania po pupilach.

Spacer zakończył świetnie przyjęty przez publiczność koncert Big Bandu Po Godzinach, który zagrał w Akceleratorze Kultury.

kalisz.pl, fot. KPM

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/