Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Remont mostu opóźniony. Policja wstrzymała prace, firma wyrzucona z placu budowy

Nie rozpoczął się zapowiadany na 26 września remont mostu w ul. Chopina. W poniedziałek wieczorem plac budowy skontrolowała policja, która uznała, że jest on źle oznakowany. Mundurowi nakazali drogowcom przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu, a więc otwarcie mostu.

Remont mostu ma potrwać do końca listopada i wiązać się będzie z poważnymi utrudnieniami. Na ten czas przejazd tamtym odcinkiem będzie niemożliwy. Dla kierowców i autobusów wyznaczono objazdy.

Po tym, jak wykonawca z Konina przejął plac budowy, po południu na miejscu pojawiła się drogówka. Mundurowi mają złe doświadczenia już z ul. Warszawskiej, gdzie przy okazji remontu mostu zła organizacja ruchu i nieprawidłowe oznakowanie sprawiły, że przy więzieniu dochodziło do dużej liczby kolizji. – Chcąc uniknąć podobnych problemów, policjanci postanowili sprawdzić zabezpieczenie inwestycji przy ul. Chopina. Okazało się, że oznakowanie jest mało czytelne, niezgodne z projektem organizacji ruchu, a także występują braki w oznakowaniu – mówi portalowi faktykaliskie.pl  mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Policja nakazała wstrzymanie robót i przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu. Dopóki plac budowy nie zostanie oznakowany prawidłowo, nie będzie zgody na rozpoczęcie robót.

Działaniem firmy zbulwersowany jest także Krzysztof Gałka, wicedyrektor Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. – Tak źle zabezpieczone inwestycji nie widziałem już dawno. Firma przygotowała to tak nieprofesjonalnie, tak nierzetelnie, że tragedia. To stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi. - W tej sytuacji, wspólnie z policją, podjęliśmy decyzję o niezamykaniu mostu. Firma została wyrzucona z placu budowy. Dziś oczekuję wyjaśnień na piśmie, a także informacji, kiedy wykonawca będzie gotów prawidłowo rozpocząć remont – dodaje.

Na razie most w ul. Chopina jest otwarty. Obowiązują natomiast zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe w ul. Chopina (na odcinku od mostu do ul. Kościuszki) zostały wyłączone z ruchu. Na ul. Wodnej - między ul. Chopina a ul. Ciasną – ustawiono przystanki tymczasowe.  KLA zapowiadają, że ze względu na objazd mogą wystąpić zakłócenia w punktualności kursowania autobusów.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/