Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Rusza remont Piekarskiej, Browarnej, Kadeckiej ZDJĘCIA

Na dniach rusza kapitalny remont ulic: Piekarskiej i Browarnej, a następnie Kadeckiej. Wszystkie zyskają całkowicie nową nawierzchnię wykonaną z płyt granitowych. Drogowcy będą obecni w tym rejonie co najmniej do końca stycznia 2017 r.

Przetarg na inwestycję wygrała grupa budowlana „Polskie Surowce Skalne” z Katowic. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu przekazał już wykonawcy plac budowy. – Prace powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Aby utrzymać przejezdność w tym rejonie miasta, zaczniemy od ulic Piekarskiej i Browarnej (dojazd będzie wówczas możliwy przez Łazienną i Kadecką), a następnie przejdziemy do Kadeckiej – mówi portalowi faktykaliskie.pl Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Wszystkie ulice zyskają zupełnie nową nawierzchnię z kamienia naturalnego. Projekt przygotowywany był pod nadzorem konserwatora zabytków. – Powstaną ciągi pieszo – jezdne z wyróżnionymi innym kolorem kamienia, miejscami do parkowania – mówi Krzysztof Gałka. – Parkowanie obowiązywać będzie tak jak do tej pory, wzdłuż jezdni – na ul. Piekarskiej po prawej stronie, a na Browarnej po lewej.

Według planu, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca roku 2016, jednak przeciągające się procedury przetargowe czynią ten termin nierealnym. Krzysztof Gałka zakłada, że przy sprzyjającej pogodzie możliwy jest nawet koniec stycznia przyszłego roku, ale to wersja najbardziej optymistyczna.

Przebudowa Piekarskiej, Browarnej i Kadeckiej ma na celu uporządkowanie przestrzeni w obszarze rewitalizacji. O nowym charakterze tych ulic zadecydowali mieszkańcy, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych „Po drodze do parku” w marcu 2016 r.

MIK, fot. Katarzyna Ignasiak

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/