Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Ruszył remont ul. Stawiszyńskiej. Szykują się poważne utrudnienia

W czwartek rozpoczął się remont ulicy Stawiszyńskiej, na odcinku pomiędzy aleją Wojska Polskiego a Rondem Wiceadmirała Jerzego Włodzimierza Świrskiego. Prace potrwają tu co najmniej do połowy grudnia, a na kierowców czekają spore utrudnienia. Ruch w tym miejscu odbywać się będzie wahadłowo.

Stawiszyńska w końcu doczeka się kapitalnej modernizacji. - Zakres prac zakłada nową nawierzchnię jezdni, nowe chodniki, wymianę odcinka kanalizacji deszczowej, wykonanie przyłączy kanalizacji deszczowej. Będzie to szeroki remont z prawdziwego zdarzenia. Chcemy uzyskać ulicę w takim standardzie jak np. ulica Łódzka na odcinkach: pomiędzy ulicą Warszawską a Łęgową albo między Miłą a mostem na rzece Swędrni – mówi Krzysztof Gałka, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Prace ruszyły w czwartek, 26 października i zgodnie z umową mają zakończyć się 15 grudnia tego roku. Wszystko zależy oczywiście od warunków atmosferycznych. Kierowcy przejeżdżający remontowanym odcinkiem Stawiszyńskiej muszą przygotować się na utrudnienia. - Będą one poważne, z przykrością muszę to powiedzieć, dlatego że zakres robót jest duży. Będziemy musieli w zasadzie prawie na całość realizowanych prac wprowadzić ruch wahadłowy, czyli w danym momencie dla ruchu kołowego będzie zostawiona jezdnia o szerokości 3 m. Ruch będzie regulowany sygnalizacją świetlną. W przypadku tworzenia się kolejek wykonawca będzie zobowiązany do podejmowania ręcznej regulacji ruchem – wyjaśnia Krzysztof Gałka.

Koszt modernizacji to 4 mln zł. Zadanie w części zostanie sfinansowane wsparciem z ministerstwa infrastruktury i budownictwa.  W tym roku miasto otrzymało 2,5 mln zł rządowej dotacji na dwa zadania: zakończony już remont  ul. Poznańskiej, od wjazdu na Cmentarz Komunalny do granicy miasta i właśnie na odnowienie odcinka Stawiszyńskiej.

AG, fot. PJ

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/