Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Urząd Miejski: zarzuty Nowoczesnej są bezpodstawne

Kaliska Nowoczesna zarzuca Urzędowi Miejskiemu opieszałość w odpowiadaniu na pytania mieszkańców i jako przykład podaje siebie. Magistrat odpowiada, że te zarzuty są bezpodstawne, a urzędnicy pilnują ustawowych dwóch tygodni, które mają na ich udzielenie w ramach informacji publicznej.

Członkowie kaliskiego koła Nowoczesnej na ostatniej konferencji prasowej poruszyli temat odpowiedzi na zapytania publiczne. Twierdzili m.in., że urzędnicy nie wywiązują się z ustawowego obowiązku udzielania informacji w czasie dwóch tygodni. Za przykład podawali własne kontakty z urzędem i oczekiwanie m.in. na odpowiedzi w sprawie ekspertyz dotyczących kosztorysu remontu basenu Delfin. - Wystąpiliśmy do UM o wydanie tych ekspertyz. Ustawowy termin minął 2 lutego, nie mamy jeszcze żadnej odpowiedzi. Kolejna rzecz i sprawa, która była komentowana dotyczy sprawy spółki KKS, gdzie nasze miasto nie zajęło też jasnego stanowiska. Przypominam, że spółka KKS, której prezesem był Piotr Kościelny wynajmowała od miasta część obiektów na Wale Matejki za kwotę około 1000 złotych miesięcznie, a następnie podnajmował klubowi KKS za kwotę 9 tysięcy. Również wystąpiliśmy do miasta pytania zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej i również termin minął 2 lutego. I też nie dostaliśmy odpowiedzi – mówił na konferencji 5 lutego Marcin Janus.

Tym zarzutom zaprzeczają urzędnicy . – Terminowość udzielania odpowiedzi wynika wprost z przepisów prawa, zgodnie z którymi funkcjonuje Urząd Miejski – informuje Elżbieta Zmarzła, kierownik Biura Komunikacji Społecznej.

Rzecznik prasowa wprost też odnosi się do przykładów, które padły na konferencji Nowoczesnej dotyczących wyceny remontu Delfina oraz wynajmu pomieszczeń przez spółkę KKS. Według członków ugrupowania termin na odpowiedź minął 2 lutego, a w dniu konferencji, czyli trzy dni później, nadal ich nie mieli. – Prezydent Miasta Kalisza udzielił odpowiedzi z zachowaniem ustawowego terminu – zapewnia Elżbieta Zamarzła. – Kserokopię umowy dzierżawy zawartej między Miastem Kalisz a Kaliskiem Klubem Sportowym Spółką z o.o. została wysłana w dniu 1 lutego 2018, a odpowiedź na pismo dotyczące basenu „Delfin” wysłano w dniu 2 lutego 2018 roku. Pieczęcie wpływu do kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu widnieją na kopiach pism. – wyjaśnia Elżbieta Zmarzła.

AW, zdjęcie arch.   

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/