Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Z biura posła do gabinetu wójta. To ona pokieruje gminą Żelazków, której włodarz przebywa w areszcie

Żaneta Lasiecka-Stodolna przez najbliższe tygodnie będzie pełnić funkcję komisarza w gminie Żelazków. Szefowa biura posła Jana Dziedziczaka z PiS została wskazana przez wojewodę i zaakceptowana przez premiera. Wyznaczenie komisarza było konieczne ze względu na trzymiesięczny areszt dla wójta gminy, któremu prokuratura zarzuca m.in. znęcanie się nad rodziną.

Trwało to długo, ale w końcu udało się wyznaczyć komisarza gminy Żelazków, której wójt Sylwiusz J. przebywa w tymczasowym areszcie. Wyjdzie prawdopodobnie w maju, a do tego czasu gminą pokieruje Żaneta Lasiecka-Stodolna. Na początku lutego jej kandydaturę, jako odpowiednią na to stanowisko, przedstawił Mateuszowi Morawieckiemu Zbigniew Hoffman, wojewoda wielkopolski. – W sytuacji powiadomienia przez przewodniczącego Rady Gminy o zaistniałym fakcie, czyli w tym przypadku o przeszkodzie przemijającej dotyczącej aresztowania, wojewoda wyznacza taką osobę. Nie ma tutaj przesłania, by określić, jaka to musi być dokładnie osoba. Na pewno (wojewoda – red.) kieruje się kwestią rozeznania w pracy w samorządzie i samej osoby, która np. nie może być karana – wyjaśnia Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinet Wojewody.

Decyzja zapadła w czwartek, 7 marca. Komisarz swoją funkcję obejmuje od razu. Żaneta Lasiecka-Stodolna ma wszystkie kompetencje, by podejmować decyzje wójta. – Do końca marca muszą być przeprowadzone w gminie Żelazków wybory sołtysów i ich organizacja i koordynacja będzie pierwszym zadaniem, jakim się zajmę – wyjaśnia nowa komisarz. – Konieczne będzie też spotkanie ze wszystkimi pracownikami i wspólne zapewnienie funkcjonowania urzędu oraz gminy.

Żaneta Lasiecka-Stodolna jest szefową biura posła Jana Dziedziczaka z PiS. Prywatnie jest żoną Marka Stodolnego, który od kwietnia 2018 roku jest wicedyrektorem departamentu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest spokrewniona ze Sławomirem Lasieckim, szefem miejskich struktur PiS.

AW, fot. arch. pryw. Żanety Lasieckiej-Stodolnej

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/