Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Zbigniew Maj o współpracy z Kukiz '15: Nie ma oficjalnego poparcia

Jerzy Kozłowski informuje, że popiera Zbigniewa Maja jako kandydata na prezydenta Kalisza, a tym samym Ruch Kukiz ’15 i Stowarzyszenie „Tu i Teraz” idą razem w jesiennych wyborach samorządowych. Innego zdania jest sam kandydat. Po dzisiejszej informacji na portalu faktykaliskie.pl były Komendant Główny Policji skontaktował się w naszą redakcją, by potwierdzić, że rozmowy są prowadzone, ale żadnych decyzji nie ma. I nie wiadomo, czy do porozumienia między ugrupowaniami w ogóle dojdzie.

– Zbigniew Maj ma sporo pomysłów na Kalisz. Te oficjalnie poznamy w najbliższych dniach, ale są to rzeczy, które mnie osobiście się podobają, dlatego do wyborów samorządowych w Kaliszu pójdziemy jako jeden komitet – powiedział nam poseł Ruchu Kukiz ’15. – My ze swojej strony wesprzemy Stowarzyszenie PR-owo i marketingowo.

Innego zdania jest najwyraźniej sam Zbigniew Maj. Po artykule, który ukazał się na rano portalu faktykaliskie.pl (szczegóły tutaj) skontaktował się z naszą redakcją i wystosował oświadczenie na piśmie. Oto jego treść (pisownia oryginalna):

Spotkanie z członkami i sympatykami Kukiz 15 w dniu 9 czerwca 2018 r. było jednym ze spotkań które Stowarzyszenie Tu i Teraz odbyło w ramach budowania poparcia programu zmian w Kaliszu których wdrożenie powinno nastąpić po wyborach samorządowych. Spotkania te kierowane są do szerokich kręgów kaliskich organizacji którym zależy na bezpartyjnym charakterze budowy struktur administracyjnych miasta. W najbliższym czasie planowane są kolejne tego typu spotkania z innymi organizacjami i mieszkańcami  dla których dobro Kalisza przekłada się ponad partyjny szyld. Cieszy nas entuzjazm i deklaracje wsparcia dla naszych propozycji skierowanych do mieszkańców Kalisza oraz zainteresowanie mediów publikujących różne spekulacje dotyczące budowy szerokiej koalicji samorządowej. Na dzień dzisiejszy, poparcie dla Zbigniewa Maja jako kandydata na Prezydenta Miasta uchwaliło jedynie Stowarzyszenie Tu i Teraz. Kukiz 15 nie podjęło jeszcze takiej decyzji w zakresie poparcia Kandydata na Prezydenta miasta Kalisza. Na przestrzeni najbliższych tygodni, spodziewamy się kolejnych uchwał różnych społecznych gremiów które mamy nadzieję wyrażą swoje poparcie dla zmian w Kaliszu które zostały nakreślone w postulatach stowarzyszenia Tu i Teraz.

RED, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/