Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

130 tysięcy ludzi w Kaliskim Parku Wodnym

Ponad 130 tysięcy osób odwiedziło w te wakacje Kaliski Park Wodny. Rekordowy pod względem frekwencji był miniony weekend – ostatni weekend wakacji i najgorętszym tego lata.

Już w piątek, 26 sierpnia amatorzy wodnych atrakcji bili rekordy frekwencji. Temperatura powietrza nie spadała poniżej 30 stopni Celsjusza, a woda w basenach okazała się idealnym sposobem na ochłodę. – Tylko w miniony weekend  z basenów skorzystało blisko 10 tys. mieszkańców miasta i regionu, którzy szukali ucieczki przed falą upałów. Nie zabrakło również dobrej zabawy dla najmłodszych oraz sportowych emocji dla fanów siatkówki. W weekend oprócz animacji z postaciami z bajek, wodnego aqua aerobiku, odbył się także turniej amatorskiej siatkówki plażowej – mówi Joanna Marciniak, kierownik Działu Marketingu i Obsługi Klienta.

W sumie w czerwcu, lipcu i sierpniu Kaliski Park Wodny odwiedziło 130 tysięcy osób, z czego z samych basenów zewnętrznych skorzystało ponad 21 tysięcy miłośników wodnych kąpieli. To mniej, niż w roku ubiegły, kiedy to aquapark odnotował frekwencję na poziomie 150 tysięcy klientów.

Sezon dobiegł końca i w najbliższy poniedziałek, 5 września w kaliskim aquaparku rozpocznie się przerwa techniczna. Kompleks zostanie zamknięty na prawie dwa tygodnie. - Przerwa wynika z obowiązkowego okresowego przeglądu technicznego obiektu, konieczności wykonania prac konserwacyjnych i serwisu urządzeń, co pozwoli na wieloletnie, dalsze, sprawne funkcjonowanie. Po przerwie zapraszamy także miłośników saunowych kąpieli do nowej, większej sauny, która uatrakcyjni pobyt w naszym kompleksie – dodaje Joanna Marciniak.

Wtedy też uruchomione zostaną pozostałe atrakcje na basenach wewnętrznych. W ubiegłym roku w aquaparku pojawił się palmowy las, w tym Kaliski Park Wodny także zapowiada niespodziankę dla gości. Ponowne otwarcie kompleksu nastąpi 18 września. 

MIK, fot. Aquapark Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/