Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Regionalne wypieki, wędliny czy przetwory bez wychodzenia z domu. Kupuj zdalnie od lokalnych producentów!

Macie ochotę na Andruty Kaliskie albo świeżo wytłaczane soki owocowe? Ślinka cieknie, ale od pójścia do sklepu powstrzymuje nas rozsądek. Zdrowie jest najważniejsze, ale i na to znalazł się sposób. Ruszyła akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Powstała baza kontaktów do restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta. Ich produkty można zamówić dzięki aplikacji, online lub telefonicznie.

Przypominają smaki znane z dzieciństwa, a często pozwalają odkryć lokalne, chociaż nie wszystkim znane produkty. Do tego dbają o ich jakość. I chociaż mają rzesze wiernych fanów to pandemia koronawirusa sprawia, że lokalni producenci – podobnie jak inne branże - też zaczynają odczuwać skutki mniejszego ruchu na rynku, który w ich przypadku polega przede wszystkim na sprzedaży bezpośredniej.

Dlatego ruszyła akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!” zrzeszonych w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Dzięki specjalnej aplikacji, stworzonej przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego, specjały można kupić bez wychodzenia z domu.  - W obecnej sytuacji w pełni popieramy inicjatywę #zostanwdomu. Jest to ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, jednak wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego niesie za sobą szereg ograniczeń związanych z prowadzeniem działalności gastronomicznej oraz sprzedaży lokalnych produktów  mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. - Dlatego nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, wraz z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, chcąc wspomóc producentów regionalnych, postanowiłem uruchomić akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Stworzona została baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta lub wysyłają kurierem, co umożliwia zakup wyrobów z różnych części Wielkopolski. 

W jaki sposób można dołączyć do akcji? Wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub w aplikację Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący nas produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie. Obecnie na liście jest już blisko 50 podmiotów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, u których można zrobić  zdalne zakupy. W ofercie są m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje tłoczone na zimno, kiszonki, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos. Z regionu kaliskiego można kupić Andruty Kaliskie WIĘCEJ, soki Teso z gminy Żelazków, czy Komoda Club WIĘCEJ

Województwo Wielkopolskie od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej 45 europejskich regionów, w tym jedenastu z Polski. Głównym celem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych i tradycyjnych produktach. Członkowie Sieci gwarantują, że produkty pochodzą z danego regionu, a tradycje kulinarne i umiejętności są powodem do dumy. - Okażmy solidarność z tymi, którzy teraz mają najtrudniej, wykażmy się lokalnym patriotyzmem i kupujmy wielkopolskie produkty! Dlatego gorąco polecam produkty oraz dania od członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska i wsparcia w ten sposób wielkopolskiej gospodarki. Firmy należące do Sieci Dziedzictwa są gwarantem tego, co najlepsze w naszych regionalnych produktach!  - przekonuje wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.

AW, Bartosz Zalas, UMWW

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/