Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Badania dla nauczycieli na obecność SARS-CoV-2

W dniach 8-12 lutego zostaną przeprowadzone kolejne badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III, którzy byli już testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymali wynik negatywny i chcą się ponownie poddać badaniu. Badanie dotyczy również nauczycieli pracujących w świetlicy oraz bibliotece, natomiast nie są nim objęci pracownicy niepedagogiczni. Możliwość wykonania testu mają również nauczyciele przedszkoli, dla których badania są organizowane tydzień później, tj.: w dniach 15-19 lutego br. - poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Powrót klas I-III szkół podstawowych do nauczania stacjonarnego od 18 stycznia był poprzedzony testami dla zainteresowanych nauczycieli prowadzących zajęcia w klasach I-III, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych tych szkół. Badania za pomocą testów RT-PCR odbyły się w dniach 11-15 stycznia br. w wyznaczonych sanepidach lub punktach mobilnych drive-thru. - W województwie wielkopolskim zgłosiło się do badań 12 660 osób. Z danych GIS wynika, że w badaniu udział wzięło 10 729 osób. Wynik pozytywny otrzymało 285 osób, co dało niecałe 3 proc. wszystkich wyników.  - Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów -  apeluje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Listy nauczycieli chętnych do przebadania się na obecność wirusa SARS-CoV-2, dyrektorzy szkół i przedszkoli prześlą bezpośrednio do właściwych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Badania wykonywane będą metodami: pulowania, badań pojedynczych i mieszaną, w zależności od organizacji laboratorium Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

MIK, fot. WOT

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/