Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Bądźmy czujni! Szaleństwo przedświątecznych zakupów to raj dla złodziei

Kieszonkowcy według policji trochę odpuścili, ale to nie oznacza, że w ferworze świątecznych zakupów jesteśmy bezpieczni. Oszuści na roztargnionych czyhają w sieci. Jednak bez względu na to, gdzie robimy zakupy w poszukiwaniu ostatnich prezentów i smakołyków, które muszą znaleźć się na naszych stołach powinniśmy przede wszystkim myśleć o naszym bezpieczeństwie.

Szybko, łatwo, bez wychodzenia z domu. Internet to wirtualny sklep oferujący nieskończoną liczbę produktów. I to przyciąga. Z badań Eurostatu wynika, że 45% Polaków kupuje w sieci i w 2018 roku zostawi w e-sklepach prawie 50 miliardów złotych. A grudzień to ten miesiąc, kiedy wydajemy zdecydowanie najwięcej. Tam gdzie są pieniądze są też złodzieje. Działalność osób, które czekają na nasze roztargnienie w zdecydowanej większości przeniosła się do wirtualnego świata. - Kupując prezenty świąteczne, kupując upominki pamiętajmy, aby sprawdzić rzetelność sprzedawcy przed zakupem – przestrzega mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Sprawdzajmy opinie na jego temat, sprawdzajmy, czy towary zakupione u niego są  dostarczane.

Czy to oznacza, że klasyczni kieszonkowcy odchodzą do lamusa? Jest ich zdecydowanie mniej - przyznaje policja, ale idąc przed świętami na zakupy, starajmy się nie kierować statystykami. W małych sklepach, dużych galeriach czy na targowiskach trzeba mieć oczy dookoła głowy. I to najlepsze, co możemy zrobić, idąc na zakupy przed świętami.

W sklepach i na ulicach jest zdecydowanie więcej osób. I mimo że kradzieże kieszonkowe to już raczej incydenty warto wiedzieć, co zrobić, żeby nas nie okradli. - Na zakupy świąteczne zabierajmy tyko tyle gotówki, ile nam rzeczywiście potrzeba. Nie zabierajmy dużych sum pieniędzy – radzi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Kieszonkowcy obserwują nas, obserwują ile mamy pieniędzy w portfelu i wtedy często typują swoje ofiary. Oczywiście portfele, telefony starajmy się nosić w wewnętrznych kieszeniach. Panie torebki powinny nosić krótko, na pasku, blisko ciała. Nie dajmy okazji złodziejom, nie dajmy okazji kieszonkowcom. Dbajmy o swoje rzeczy.

Wszak okazja czyni złodzieja. I to co będzie jego szczęściem nam zdecydowanie popsuje świętowanie.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/