Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Bezpłatna komunikacja miejska w Pleszewie dla osób spoza miasta. Władze chcą ograniczyć ruch samochodowy

Darmowe autobusy w Pleszewie. Będą mogły z nich korzystać osoby spoza miasta, które przyjeżdżając od niego, pozostawią samochód na parkingu buforowym. W ten sposób rozładowany zostanie ruch w centrum i zmniejszy się smog.

Podczas rewitalizacji terenów stacji wąskotorowej, na byłym obszarze rozładunkowym zaplanowano węzeł komunikacji autobusowej, rodzaj przystanku centralnego. To tam mają zbiegać się wszystkie linie autobusowe. – Na terenach przy dworcu wąskotorowym oraz przy cmentarzu komunalnym powstaną bezpłatne parkingi buforowe. Kierowcy spoza samego obszaru miasta Pleszewa będą mogli wydrukować tam bezpłatny bilet, który wraz z dowodem rejestracyjnym będzie uprawniał do darmowego korzystania z tych przewozów – zapowiada Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

W tym celu miasto planuje kupić dwa niskopodłogowe małe autobusy. Złożono już wniosek o dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Autobusy te będą pętlowo objeżdżać całe miasto. Na trasie znajdzie się także sąsiadująca z Pleszewem miejscowość Zielona Łąka, gdzie ulokowane jest potężne osiedle domów jednorodzinnych. Linia obejmie również ważne miejsca użyteczności publicznej, w tym: instytucje kultury i administracji, szpital, cmentarze, ogrody działkowe. Powstanie też kilka nowych przystanków w mieście. Wszystko po to, aby ograniczyć ruch samochodowy oraz poprawić przystępność i użyteczność komunikacji miejskiej. Cena biletów ma być zachęcająca, a dla posiadaczy miejskiej karty Senior PPL 60+ symboliczna.

Z darmowego biletu będą mogli korzystać wszyscy spoza miasta, bez względu na miejsce zamieszkania. Jednak przede wszystkim rozwiązanie jest wprowadzane z myślą o mieszkańcach miejscowości wiejskich gminy Pleszew. 

Nowością w Pleszewie będą odjazdy przez cały dzień w regularnych odstępach czasowych, tak jak odbywa się to w przypadku komunikacji w większych ośrodkach.

AW, Marcin Konieczny, UMiG w Pleszewie

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/