Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Biegiem po pomoc dla Edyty

Ponad 15 tysięcy złotych zebrano podczas zbiórki publicznej organizowanej, na rzecz kaliskiej biegaczki Edyty Marciniak. W zbiórkę zaangażowani są pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu, środowisko biegaczy z Kalisza i powiatu, policyjny klub biegacza, dziennikarze, fani piłki ręcznej i wielu innych ludzi dobrej woli.

Kaliszanka tydzień temu pojechała do Budapesztu. Tam miała startować w maratonie. Podczas piątkowych przygotowań do biegu potrącił ją samochód. Obrażenia kręgosłupa, miednicy i kończyn są bardzo poważne.

Edyta przeszła już kilka operacji ratujących życie. – Początkowo była w śpiączce, teraz jest przytomna. Żeby nie uszkodzić rdzenia leży w specjalnym stelażu który równocześnie pomaga w zrastaniu się połamanych kręgów szyjnych – wyjaśnia Wioletta Przybylska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, które zorganizowało i koordynuje zbiórkę na rzecz rannej kaliskiej policjantki.

Teraz czeka na dwie operacje: kręgosłupa i kolana. Te odbędą się w najbliższych dniach szpitalu w Budapeszcie, który jest jednym z lepszych na Węgrzech w tego typu zabiegach i wiadomo. Gdyby została przewieziona do kraju konieczne byłoby szukanie specjalisty, który podejmie się skomplikowanej operacji kręgosłupa. A czas w tym przypadku odgrywa ważną rolę. - Kiedy już będzie po operacji będzie można mówić o terminie powrotu Edyty do Polski – dodaje Wioletta Przybylska. - Póki co lekarze wydali zgodę na transport drogowy, bo wcześniej, ze względu na poważne obrażenia, mówili tylko o transporcie lotniczym. 

Po informacji o wypadku Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zorganizowało zbiórkę publiczną „Biegiem po pomoc dla Edyty" pod numerem 2018/4249/OR, która potrwa do  końca marca 2019 roku. 20 wolontariuszy już wyruszyło w teren. Podczas jednego dnia zebrali ponad 9 tys. 300 zł do puszek, kolejne ponad 6000 zł trafiło na konto Stowarzyszenia.

To ogromna pomoc, a jednocześnie pokazująca, jak Edyta jednoczy ludzi i środowiska. W zbiórkę zaangażowane były środowiska biegaczy, dziennikarzy (Edyta Marciniak, zanim wstąpiła do policji, pracowała w kaliskich mediach), policjantów i mieszkańcy osiedla Dobrzec, gdzie Edyta jest dzielnicową, a także rowerzyści z Rajdu Rowerowego Nocnego z Fundacją „Przyjaciel”.

W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizowany będzie koncert charytatywny. Wiele inicjatyw się dopiero rodzi. - Będziemy o nich informować na bieżąco, najważniejsza jest teraz walka o zdrowie – wyjaśnia prezes SLDWZK.

11 listopada, podczas Powiatowych Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości i kaliskiego Biegu Niepodległości, również odbędzie się zbiórka do puszek, podobnie podczas Świątecznego Spotkania z Tradycją w Liskowie zaplanowanego na 1 grudnia 2018 roku.

Akcję wspiera Kaliski Klub Biegacza powstały przy Komendzie Miejskiej Polski w Kaliszu i wiele środowisk biegaczy, a także prywatne osoby i firmy. Cały czas dostępne jest konto Stowarzyszenia do wpłat. Koniecznie z dopiskiem „Biegiem po pomoc dla Edyty“.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w ciągu kilku godzin udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych, akcja cały czas trwa.  Zbiórka będzie trwała też podczas biegu Parkrun w Kaliszu.

Prosimy o wsparcie, Edyta po przejściu poważnych operacji będzie potrzebowała długoterminowej rehabilitacji.

Wpłacać można na konto Stowarzyszenia z dopiskiem „Biegiem po pomoc dla Edyty”

NR KONTA BANKOWEGO: BS Ziemi Kaliskiej Nr  03 8404 0006 2004 0021 3817 0001

Zachęcamy do włączania się w akcję. Informacje udzielane są pod nr tel. 607590505 Wioletta Przybylska

AW, fot. ator

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/