Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

"Blaszak" przy Podmiejskiej znika z krajobrazu miasta. Co powstanie w jego miejsce?

Z krajobrazu Kalisza zniknie kolejny obiekt. Swoich dni doczekał „blaszak” przy ul. Podmiejskiej. Budynek całkowicie opustoszał, a niebawem ma zostać rozebrany. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że niebawem stanie tam sklep jednej z sieci, która jest już w naszym mieście.

Dom Handlowy „Podgrodzie” przy Podmiejskiej stanął kilkadziesiąt lat temu. W ostatnich latach w obiekcie mieścił się sklep spożywczy, punkt totolotka, sklep wielobranżowy oraz apteka. Jakiś czas temu grunt i znajdującą się na nim nieruchomość kupił jeden z kaliskich przedsiębiorców, który kolejno zaczął wypowiadać dzierżawę najemcom.

Pierwsi zaczęli wyprowadzać się dwa lata temu. Najdłużej w tym miejscu funkcjonowała apteka, która zamknęła się z końcem marca 2021 roku. Z informacji, do jakich dotarliśmy wynika, że „blaszak” będzie rozebrany.

Jeszcze kilka lat temu pojawiały się informacje, że właściciel terenu chce postawić tam budynek wielorodzinny. Podobnie jak na działce obok, na której przed laty stał market VIKI. Opustoszały i niszczejący w końcu wyburzono WIĘCEJ.

W miejsce dawnego sklepu stanęły trzy wieżowce. Wybudowała je spółdzielnia „Dobrzec”.

Kolejnego wieżowca w sąsiedztwie już istniejących najprawdopodobniej nie będzie. Przeszkodą jest linia wysokiego napięcia biegnąca tuż obok. Dlatego najprawdopodobniej powstanie tam nowy jednokondygnacyjny obiekt, w którym zostanie zlokalizowany sklep. Z informacji, jakie mamy lokalizacją zainteresowana jest  sieć ALDI. Potencjalny inwestor nie potwierdza, że chce tam pobudować kolejny w naszym mieście swój sklep, ale zdradza, że myśli o rozwoju sieci w Kaliszu.   

ALDI jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie, a naszym celem jest dotarcie z naszą ofertą do coraz szerszej grupy klientów, również w Kaliszu. Na tym etapie przygotowania projektu, nie możemy potwierdzić informacji o powstaniu marketu ALDI we wspomnianej lokalizacji – pisze w odpowiedzi na pytania redakcji faktykaliskie.pl Dominiką Juszczyk, Manager Komunikacji i PR ALDI Polska.

Międzynarodowa sieć dyskontów posiada 169 sklepów, w tym jeden w Kaliszu przy al. Wojska Polskiego. Ogólnie zatrudnia obecnie niemal 3 500 osób.

AW, zdjęcia autor

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/