Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Brzeziny przez całe wakacje i Murowaniec w weekendy. Letnie kąpieliska w okolicach Kalisza

Tradycyjnie tylko jeden akwen w powiecie kaliskim będzie latem pod nadzorem Sanepidu. I będzie to kąpielisko w Brzezinach, na którym sezon potrwa dwa wakacyjne miesiące. Okazjonalnie jako miejsce wodnej rozrywki będzie też wykorzystywany zbiornik w Murowańcu.

W upalne dni najlepiej wypoczywa się nad wodą. A jeszcze lepiej, jeśli nie tylko możemy wypoczywać nad jej brzegiem, ale też zanurzyć się dla ochłody. I takie miejsce, w nadchodzące wakacje, będzie w okolicach Kalisza jedno. Jako kąpielisko został zgłoszony zbiornik na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzezinach, w którym sezon zacznie się 1 lipca. - W ramach nadzoru nad jakością wody w kąpielisku, pierwszy jej pobór zostanie przeprowadzony nie wcześniej niż 10 dni przed rozpoczęciem sezonu – wyjaśnia Anna Napierała z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu. - Badania w trakcie okresu kąpieliskowego należą do obowiązków organizatora.

I na podstawie tych badań inspekcja sanitarna dokonuje oceny wody w kąpielisku. Oprócz tego jako miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli – w letnie weekendy od piątku do niedzieli - został zgłoszony Zbiornik Murowaniec. - Całkowity okres aktywności miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli w sezonie kąpieliskowym wynosi 30 dni – dodaje Anna Napierała. - W ramach monitoringu miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, przeprowadzenie badań jakości wody należy do obowiązków organizatora.

Sezon w Brzezinach zakończy się wraz z sierpniem. Sezon na Murowańcu zostanie otwarty w ostatni weekend czerwca, a z ostatniej kąpieli będzie tam można tam skorzystać 1 września.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/