Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Budżet Obywatelski 2022 - znamy wyniki głosowania!

11 550 kaliszan zagłosowało w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Spośród zadań ogólnomiejskich mieszkańcy wskazali do realizacji budowę kortu centralnego, a spośród projektów zielonych - ogród sensoryczny przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz zakątek lawendowo-lipowy przy ul. Piwonickiej.

Tradycyjnie już kaliszanie mogli wybrać spośród propozycji zadań ogólnomiejskich, lokalnych oraz ogólnomiejskich zielonych. Głosowanie możliwe było drogą elektroniczną lub na tradycyjnych, papierowych kartach do głosowania. Większość głosujących zdecydowało się poprzeć wybrane projekty za pośrednictwem Internetu. Takich osób było 8881. 2669 kaliszan wskazywało natomiast preferowane zadania do budżetu obywatelskiego na papierowych kartach do głosowania.  

Spośród zadań ogólnomiejskich największą liczbę głosów - 2604 - uzyskała budowa kortu centralnego na obiekcie OSRiR Kalisz. Wybudowanie tenisowego kortu centralnego stworzy możliwość organizacji imprez nie tylko rangi mistrzostw Polski, ale także turniejów międzynarodowych. Nowoczesny obiekt umożliwi też udział w rozgrywkach dzieci i młodzieży czy organizację turniejów dla osób niepełnosprawnych.

Wśród projektów zielonych największą popularność głosujących zyskało powstanie ogrodu sensorycznego dla młodszych i starszych „Zielony zakątek” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kaliszu. Zadanie to poparło 875 osób. Ogród obejmować będzie 6 stref zmysłów: koloru, słuchu, dotyku, zapachu, smaku oraz ruchu/relaksu. Ogród sensoryczny rozumiany jako odpowiednio zrealizowana kompozycja elementów przyrody ożywionej (rośliny) oraz nieożywionej w określonej i przygotowanej do tego przestrzeni, która stymuluje i działa na narządy zmysłów dotyku, wzroku, węchu i smaku, wpływa również na proces nauki oraz daje poczucie relaksacji. Zrealizowany w przyszłym roku zostanie także jeszcze jedno zadanie zielone. To osiedlowy zakątek lawendowo-lipowy, który powstanie w sąsiedztwie stawu u Grona przy ulicy Piwonickiej. Projekt zakłada też zainstalowanie miejskiej pasieki. Poparły go 572 osoby.

Spośród zgłoszonych projektów lokalnych mieszkańcy wybrali 43 zadania. Są wśród nich m.in. takie projekty jak zakup sprzętu dla OSP Dobrzec, remont boiska na Polach Marsowych, powstanie studni głębinowej z pompą i instalacją fotowoltaiczną przy stawie w Szczypiornie, czy ekologiczne murale przy SP1 i SP3.

Szczegółowe wyniki głosowania w załącznikach pod artykułem. 

kalisz.pl, fot. KPM

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/