Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Była urzędniczka żąda 60 tysięcy złotych od burmistrz Nowych Skalmierzyc

60 tysięcy złotych żąda od burmistrz Bożeny Budzik jedna z byłych pracownic Urzędu Miasta i Gminy w Nowych Skalmierzycach. W piątek kobieta zeznawała przed ostrowskim sądem, że przełożona oskarżała ją o romans ze swoim zastępcą i przypisała mu ojcostwo dziecka pokrzywdzonej. Na koniec kobieta została zwolniona. Sama oskarżona jest na urlopie.

Pokrzywdzone są trzy. Wszystkie zeznają, że Bożena Budzik dyskryminowała kobiety zatrudnione w urzędzie. Przesłuchiwana w piątek była podwładna burmistrz zeznała, że jej samej przełożona wmawiała romans z wiceburmistrzem. – Dręczyła mnie z nieskrywaną satysfakcją. Powiedziała, że proponowała mi przejście do innego zakładu, ale ja nie skorzystałam, a ona nie pozwoli, by w miejscu stworzonym do pracy robić sobie podchody i sytuacje, żeby spotykać się z osobą pana burmistrza – mówiła przed sądem kobieta.  

Według Bożeny Budzik wiceburmistrz miał być też ojcem dziecka poszkodowanej. To między innymi miało być powodem prześladowania pracownocy, proponowania jej przeniesienia do innej jednostki, a kiedy ta odmówiła – zwolnienia z pracy. Była urzędniczka zeznała, że sytuacja  w pracy spowodowała u niej problemy zdrowotne i konieczność zgłoszenia się po pomoc psychologiczną, z której korzysta do dziś. Dlatego chce 60 tysięcy odszkodowania za utratę zdrowia i stracone zarobki.

Burmistrz Nowych Skalmierzyc odpowiada za znęcanie się nad podległymi jej pracownikami. Dziś Bożeny Budzik nie było w sądzie. Jej mecenas powiedziała, że oskarżona jest na zaplanowanym wcześniej urlopie. Sama burmistrz nie przyznała się do winy i na pierwszej rozprawie nie chciała zeznawać.

AW, zdjęcia BZ

 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/