Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Chcesz, żeby PIT wypełnił za ciebie urzędnik? Dziś ostatni dzień!

Jeszcze tylko dzisiaj tj. 18 kwietnia można skorzystać z prostego sposobu rozliczenia się z fiskusem. Wystarczy wysłać przez internet odpowiedni wniosek, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Podatnicy rozliczający się samodzielnie – online bądź na papierowym formularzu – mają na to czas do 2 maja br. Tego dnia upływa również termin zapłaty podatku wynikającego z zeznania.

Skorzystanie z pomocy fiskusa, który PIT przygotuje za nas, to obecnie najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. Wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać hasło Portal Podatkowy i po wejściu na stronę kliknąć w „PIT za 2016 rok”, a następnie w „PIT –WZ”. Tam wypełniamy prosty dokument, podając dane osobowe i dane o swoich dochodach. - Urząd w ciągu maksymalnie 5 dni prześle na podany przez podatnika adres poczty elektronicznej e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego. Zeznanie będzie można zaakceptować lub odrzucić do upływu terminu składania zeznań; w tym roku to 2 maja. Jeżeli podatnik w tym terminie nie podejmie żadnych czynności, jego zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane – wyjaśnia Piotr Walencik, kierownik Referatu Podatków Dochodowych i Podatku od Towarów i Usług w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu.

To ułatwienie, wprowadzone przez Ministerstwo Finansów, to nowość. Do 14 kwietnia skorzystało z niego 71 kaliszan. I wygląda na to, że poradzili sobie dość dobrze. Na połowę wygenerowanych zeznań potwierdzonych przez podatników, błąd znaleziono tylko w jednym.

Wniosek PIT – WZ dotyczący dochodów za 2016 r. można składać do 18 kwietnia 2017 r. Tradycyjny PIT papierowy można natomiast dostarczyć do skarbówki bądź wysłać pocztą tradycyjną do 2 maja włącznie. – Tego dnia I Urząd Skarbowy w Kaliszu będzie pełnić dyżur. Przyjmowanie zeznań podatkowych będzie miało miejsce w godzinach od 7.30 do 15.30. Z kolei w dniach 27 i 28 kwietnia wydłużono godziny pracy Urzędu w zakresie przyjmowania zeznań, do godziny 18.00. Termin składania zeznań upływa  w dniu 2 maja br. Do tego dnia należy również dokonać zapłaty podatku wynikającego z zeznania – mówi Piotr Walencik.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/