Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

CKiW OHP w Pleszewie gotowe na reformę oświaty

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie gotowe do reformy edukacji. Od września w placówce będą uczyli się uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, ale szansę na dokończenie nauki w gimnazjum będą mieli też ci uczniowie, którzy kwalifikują się do klas drugiej i trzeciej.

Placówka jest przygotowana  pod kątem technicznym i dydaktycznym do przyjęcia od września uczniów wracających klas siódmych i ósmych. - Mamy odpowiednio przygotowaną kadrę nauczycielską  jak i bazę szkoleniową. Ta ostatnia dotyczy też zapewnienia jak najlepszych warunków do nauki dla uczniów z branżowej  szkoły I stopnia, czyli zasadniczej szkoły zawodowej - wyjaśnia  Wiesława Wawroska, zastępca dyrektora CKiW OHP w Pleszewie.

Młodzi ludzie kształcą się tam w zawodzie stolarza, kucharza, krawca, fryzjera, murarza- tynkarza, cukiernika, montera zabudowy i robót wykończeniowych. A od  roku szkolnego 2017/2018 będą mieli też możliwość zdobycia fachu mechanika pojazdów samochodowych. 

Obecnie w placówce uczy się 240  osób, które pochodzą  z całej Polski, również z Kalisza. Dlatego też 150 podopiecznych  korzysta z   zakwaterowania w  internacie. Do  CKIW OHP w Pleszewie trafia młodzież, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Najczęściej są to osoby mające  problemy z nauką, niewypełniające  obowiązku szkolnego czy też pochodzące ze środowisk zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

Podstawowym warunkiem, który muszą spełnić przyszli uczniowie jest ukończenie minimum 15. roku życia i nieukończenie 18. roku życia. Nie bez znaczenia jest też trudna sytuacja materialna, pochodzenie z tzw. środowiska dysfunkcyjnego,  w którym występuje m.in. ryzyko przemocy czy długotrwałego bezrobocia. Możliwość nauki i zdobycia zawodu w CKiW OHP w Pleszewie ma też młodzież dotknięta sieroctwem  naturalnym lub społecznym.

Nabór na nowy rok szkolny 2017/2018 już  ruszył i potrwa do końca września.

AW, CKiW OHP w Pleszewie

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/