Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Co z zaginionym Mateuszem Kosmowskim?

To pytanie od kilku tygodni zadają sobie najbliżsi chłopaka, jego znajomi i przyjaciele, mieszkańcy Kalisza i okolic. Od zaginięcia 22-latka we Francji minął ponad miesiąc, a w sprawie nie pojawiły się żadne nowe fakty mogące przyczynić się do rozwiązania tej tajemniczej sprawy. Nic przynajmniej o tym nie wie rodzina Mateusza Kosmowskiego, która nie ukrywa rozgoryczenia brakiem współpracy ze strony organów ścigania. – Jesteśmy całkowicie odcięci od informacji – mówi Paweł Kosmowski, brat zaginionego.

O sprawę Mateusza regularnie dopytują czytelnicy naszego portalu. Niestety nadal nic nie wiadomo. – Najgorsze jest to, że jesteśmy odcięci od jakichkolwiek informacji. Nie odpowiadają na nasze telefony i maile – mówi o francuskich organach ścigania Paweł Kosmowski, brat Mateusza. Rodzina nie ma też żadnych wieści na temat ciała, które znaleziono tydzień po zaginięciu chłopaka w La Seyne-sur-Mer, miejscowości, w której przebywał. Zwłoki wyłowiono ze zbiornika wodnego i według lokalnych mediów mógł to być młody Polak. – Ciało przebywało długo w wodzie (jest w złym stanie) i identyfikacja nie nastąpi szybko. Policja sądzi, że mógłby to być Mateusz. Analizy trwają. Myślę, że rodzina się kontaktowała – mówi portalowi faktykaliskie.pl Eric Marmottans, dziennikarz francuskiego portalu varmatin.com, który zajmuje się tą sprawą. Tymczasem o znalezieniu zwłok rodzina Mateusza dowiedziała się z mediów. – Nikt z nami na ten temat nie rozmawiał – przyznaje Paweł Kosmowski.

Przypomnijmy, Mateusz, mieszkaniec miejscowości Piskory w gminie Blizanów, wyjechał w marcu tego roku do pracy we Francji. Dołączył do niego kolega, Szymon, mieszkaniec Jastrzębnik. W niedzielę, 19 marca wieczorem mężczyźni wstawili wspólne zdjęcie na facebooku z podpisem „Podbijamy Lazur”. Był to ostatni ślad, jaki zostawił po sobie Mateusz;  dzień później nie stawił się w pracy i od tej pory nie wiadomo, co się z nim dzieje.

Jeszcze większego dramatyzmu tej sprawie nadaje fakt, że współlokator Mateusza został zamordowany. 20 marca wypływającą spod drzwi ich mieszkania krew zauważyli polscy robotnicy budowlani wynajmujący lokale w tym samym budynku. Według portalu varmatin.com 22-letni Szymon z Blizanowa zginął od ciosu zadanego prawdopodobnie nożem w klatkę piersiową. Nieoficjalnie wiadomo, że w mieszkaniu znaleziono telefon komórkowy i dokumenty Mateusza Kosmowskiego.

Zdesperowana rodzina ogłosiła zbiórkę publiczną na detektywa, któremu chce powierzyć rozwikłanie sprawy zaginięcia Mateusza. Przez ostatnie tygodnie na portalu zrzutka.pl zebrano 17 830 zł tj. 89% potrzebnej kwoty. Na razie jednak rodzina nie podjęła żadnych kroków. - Tu na razie jeszcze się wstrzymujemy z tą decyzją, sami nie wiemy. To nie jest takie łatwe, żeby wynająć kogoś konkretnego w tej sprawie – mówi Paweł Kosmowski.

Śledztwo w sprawie wydarzeń we Francji prowadzi także kaliska prokuratura. Nie udziela jednak żadnych informacji. Na oficjalnych stronach policji Mateusz figuruje jako osoba zaginiona. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie mogą dzwonić na numer alarmowy policji 997 lub kontaktować się z rodziną Mateusza: tel.  726 533 590 i 663 048 423

MIK, fot. arch. pryw. rodziny

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/