Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Czy nietrafiony prezent możemy zwrócić? WIDEO

Nietrafiony prezent? Podobno 39% Polaków udaje, że podoba im się upominek znaleziony pod choinką. Tyle samo nie okazuje żadnych emocji jeśli otrzymali rzecz, której nie chcieli. Szanse na zwrot takiego podarunku są niewielkie - i ze względu na prawo, ale też fakt, że nie chcemy sprawić przykrości obdarowującemu. Jednak żeby zwyczaju wręczania prezentów nie traktować tylko jak przykrego obowiązku, jest też plus tej tradycji. Sporo osób jest zadowolonych i wie, co zrobić, by zobaczyć uśmiech na twarzach tych, którym daje prezenty.

Ewa Kawalec, miejski rzecznik praw konsumenta

Piękna choinka, a pod nią kolorowo zapakowane prezenty. I oczekiwanie, co otrzymam w tym roku? Według danych serwisu Prezentmarzeń, aż 39% osób odpakowujących prezenty udaje, że upominek im się podoba.

Ci kaliszanie znaleźli się w gronie szczęśliwców. Takich zadowolonych po odpakowaniu prezentu jest zdecydowanie mniej. Według badań 19%, może szczerze cieszyć się z tego, co otrzymało od bliskich. Wielu jeszcze w wigilię zastanawia się, co zrobić z takim upominkiem? Są osoby, które rady szukają np. u miejskiego rzecznika praw konsumenta, mówi pełniąca tę funkcję Ewa Kawalec. - W zeszłym roku się zdarzały się takie osoby tuż po świętach, ale to były pojedyncze przypadki.

Jednak oddanie nietrafionego prezentu do najłatwiejszych rzeczy nie należy. Po pierwsze trzeba mieć paragon. A to oznacza, że musimy dającemu wprost zakomunikować, że nie chcemy kolejnej pary skarpetek lub miksera. Kiedy zdobędziemy się na tak brutalną prawdę, potrzebna jest jeszcze dobra wola sprzedawcy. - Niestety nie ma zwrotu towarów, jeżeli sprzedaż następuje bezpośrednio w sklepie czyli w siedzibie sprzedawcy – wyjaśnia Ewa Kawalec. - Możemy odstąpić i zwrócić towar w ciągu 14 dni, ale tylko jeśli jest to zakup dokonywany na odległość np. przez Internet albo poza siedzibą, poza lokalem sprzedawcy.

Brak zwrotów to domena przede wszystkim małych sklepów. Inaczej jest z tzw. sieciówkami. Te mają wewnętrzne regulaminy, które dopuszczają zwrot. Mamy od kilku do nawet kilkudziesięciu dni na oddanie zbędnej rzeczy. Oczywiście pod warunkiem, że rzecz ta jest nieużywana, a my posiadamy dowód zakupu.

AW, zdjęcie autor, arch. video: AG 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/