Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Dla kogo granty? Zdecydują kaliszanie

Trzy kaliskie organizacje: Fundacja Bliżej Domu, Kaliski Klub Amazonki i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci walczą o dofinansowanie inicjatyw prospołecznych w ramach projektu „Decydujesz, pomagamy”. W całej Polsce do rozdysponowania jest 800 tysięcy złotych. O tym, który projekt zwycięży, zdecydują mieszkańcy.

W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł, jak chcą wspierać lokalne społeczności i zmienić najbliższe otoczenie. Spośród 1075 zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 420 finalistów, którzy powalczą o 146 granty. Ponadto Komisja Grantowa przyzna specjalne nagrody jurorskie.

W gronie finalistów znalazły się trzy kaliskie organizacje. Fundacja Bliżej Domu, której celem jest pomoc bezdomnym psom, w szczególności tym pozostającym w schroniskach, planuje stworzenie Ośrodka Adopcyjnego dla czworonogów. Kaliski Klub Amazonki, zajmujący się głównie prowadzeniem rehabilitacji fizycznej i psychicznej kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi, proponuje projekt obejmujący wykład psychoonkologa z Simontonowskiego Instytutu Zdrowia oraz warsztaty na temat Zdrowego myślenia. Trzeci finalista to Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Kaliszu, które działa w zakresie zapobiegania sieroctwu społecznemu i naturalnemu, pomocy niepełnosprawnym i przewlekle chorym dzieciom i chce zrealizować program edukacyjny dla dzieci i młodzieży z zakresu  profilaktyki uzależnień. O tym, która z grup zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy Kalisza.

Do 7 czerwca br. w sklepach Tesco, za każde dokonane zakupy, klienci otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy. Zwycięży pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana 13 czerwca na stronie organizatora.

MIK, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/