Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Dlaczego na poczcie nie ma płynu do dezynfekcji rąk?

Uwagę na ten problem zwróciła nam czytelniczka portalu Danuta, która w kilku placówkach Poczty Polskiej bezskutecznie próbował zdezynfekować ręce. - Nie mamy obowiązku zapewnienia klientom rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk – odpowiada Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

- Po wizytach kilku oddziałów zauważyłam, że nigdzie nie ma płynu do dezynfekcji rąk. Dziś już się zapytałam pani w okienku, powiedziała, że to decyzje kierownictwa. Tak mnie zastanawia, jak placówka wyznaczona nawet do wyborów może być nieprzygotowana na obecny czas? – pyta czytelniczka portalu Danuta. Zapytaliśmy więc Pocztę Polską. I rzeczywiście, płynu nie ma. - Placówki pocztowe nie są placówkami handlowymi i dlatego nie mamy obowiązku zapewnienia klientom rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk, co wynika z przepisów powszechnych w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – odpowiada Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej SA. - Nieobligatoryjnie w części placówek zlokalizowanych w obiektach wielkopowierzchniowych staramy się zapewnić środki chroniące przed ryzykiem zakażenia dla większego komfortu klientów korzystających z naszych usług.

Jednocześnie dodaje, że Poczta robi wszystko, aby zabezpieczyć przed zakażeniem swoich pracowników. - Zasoby środków ochronnych dla pracowników Poczta Polska uzupełnia na bieżąco. Spółka zakupiła właśnie 100 tys. niebieskich maseczek z logotypem firmy.  Są to produkty wielorazowego użytku z wkładkami filtrującymi, które sukcesywne będą zastępować dotychczas używane maseczki – mówi Justyna Siwek. - Poczta nabyła w sumie 12,5 mln par rękawiczek jednorazowych. Ponadto od początku trwania epidemii operator pocztowy kupił ponad milion różnego typu maseczek oraz 820 tysięcy płynów do dezynfekcji rąk. Środki te pomagają bezpiecznie obsługiwać klientów. Pocztowcy zostali także wyposażeni w ponad 81 tys. przyłbic.

Rzeczniczka dodaje, że pocztowcy na bieżąco przypominają klientom, jak ważne jest zachowywanie prawidłowego dystansu i przestrzegania wszystkich rygorów sanitarnych, a klienci korzystający z usług w placówkach pocztowych powinni zachować nie tylko bezpieczną odległość, ale także mieć zasłonięte nos i usta.

- Spółka zadbała również o środki bezpieczeństwa wewnątrz placówek pocztowych. Do tej pory zakupiono 37 tys.  szt. płynów do dezynfekcji powierzchni oraz zainstalowała 5800 przesłon w placówkach, oddzielających klientów od obsługujących. Natomiast w sortowniach przesyłek Poczta Polska przeprowadziła już 315 dezynfekcji prewencyjnych, które są dodatkowym działaniem ze strony pracodawcy zapewniającym bezpieczeństwo pracownikom – informuje Justyna Siwek.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/