Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Drożej w aquaparku

Było 50 zł, jest 80 – o tyle zdrożały indywidualne lekcje pływania w Kaliskim Parku Wodnym. Rodzice dzieci są oburzeni i domagają się wyjaśnień. Okazuje się, że usługę przejęła prywatna firma, a zarząd spółki Aquapark Kalisz tłumaczy, że takie były oczekiwania gości.

W imieniu rodziców z prośbą o interwencję zwróciła się do redakcji czytelniczka naszego portalu. - Przed weekendem oddano do użytku po przerwie technicznej kaliski aquapark. Jak co roku planowałam zapisać dwójkę moich dzieci na naukę pływania. Jednak informacje, jakie uzyskałam zmroziły mnie. Cena za jedną godzinę lekcji indywidualnej to teraz 80 zł, a przed wakacjami 50 zł, natomiast cena za 1 godzinę przy dwójce uczestników to teraz 50 zł za osobę, a dotychczas było to 35 zł – informuje zdenerwowana kaliszanka.

Okazało się, że naukę pływania prowadzi teraz prywatna firma. Czytelniczka portalu jest zbulwersowana. - Kto zezwolił aby firma zewnętrzna prowadziła teraz naukę i tak drastycznie podniosła ceny? Co zarząd aquaparku ma do powiedzenia? – pyta. - Dlaczego uwłaszczył się na aquaparku i wprowadził prywatną firmę? Czy ma z tego jakieś korzyści? Moje starsze dziecko które chodziło 2 razy w tygodniu będzie teraz płaciło 240 zł więcej, a młodsze raz w tygodniu z koleżanką 60 zł więcej. Kogo stać na takie ceny? Proszę o natychmiastowe przywrócenie poprzednich cen - apeluje.

Takie były oczekiwania gości?

Zarząd spółki Aquapark Kalisz tłumaczy, że próbuje sprostać oczekiwaniom klientów.- Spółka Aquapark Kalisz Sp. z o.o. nieustannie się rozwija i niejednokrotnie konieczne jest wprowadzenie zmian w celu usprawnienia i funkcjonowania kompleksu. Jedną z takich zmian była reorganizacja usługi indywidualnej nauki pływania – odpowiadają Radosław Janczak, prezes spółki  i Sławomir Lasiecki, wiceprezes. - Do sierpnia 2018 r. powyższa usługa była świadczona przez akredytowanych przez aquapark instruktorów, związanych ze spółką umową współpracy. W obliczu nowych wyzwań oraz oczekiwań  gości, spółka podjęła decyzję, iż zajęcia indywidualnej nauki pływania przekaże w ręce firmy zewnętrznej, skupiającej doświadczonych trenerów nauki pływania. Firma współpracuje z tymi samymi instruktorami, którzy do tej pory byli zatrudnieni w kaliskim aquaparku i prowadzili zajęcia nauki pływania. Zmieniła się jedynie forma rozliczenia pomiędzy spółką a świadczącymi swe usługi instruktorami, którzy obecnie w miejsce umów zlecenia, zrzeszyli się i założyli własną działalność gospodarczą pod nazwą „Happy Waves”. 

Są droższe, ale są też tańsze

Szkoła Pływania „Happy Waves” została wyłoniona w procesie zapytania ofertowego. O to zadanie ubiegały się w sumie dwie firmy, ale pierwsza, której oferta na wynajem powierzchni na hali basenowej opiewała na kwotę 6651 zł ostatecznie zrezygnowała . Spółka wybrała więc „Happy Waves” z dużo niższą ofertą - 1500 zł. - Firma „Happy Waves” stworzyła szeroki wachlarz oferty zajęć nauki pływania. W propozycjach szkoły pływania znajdują się zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Szkoła oferuje zajęcia wykupione w abonamencie oraz zajęcia jednorazowe. Klienci mają duży wybór produktów w zakresie prowadzonych zajęć nauki pływania – uzasadniają członkowie zarządu.

Przyznają, że niektóre z proponowanych przez szkołę zajęć są droższe niż dotychczas oferowane, ale dodają, że jest szereg tańszych usług, które są nowością w ofercie nauki pływania. - Wszystkie zmiany podyktowane są rosnącym zainteresowaniem gości aquaparku usługą nauki pływania oraz chęcią rozbudowy tego segmentu usług świadczonych w Kaliskim Parku Wodnym. A doświadczenie i zaangażowanie firmy zewnętrznej niewątpliwie są niezbędne przy realizacji powyższego zadania – twierdzą prezesi spółki.

MIK, fot. Aquapark Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/