Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Druhowie z OSP Brzeziny zbierają na nowy sprzęt i proszą o wsparcie z 1% podatku

Na co dzień chronią ludzkie mienie, zdrowie i życie, ale by mogli robić to skutecznie potrzebują dobrego sprzętu. A ten zużywa się podczas akcji, dlatego druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach (pow. kaliski) proszą o wsparcie przy okazji rozliczania się z fiskusem. Pieniądze pozyskane z 1% podatku będą służyły bezpieczeństwu mieszkańców.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach działa już od 86 lat. Jej założycielem był ówczesny niemiecki ziemianin Ernest Schlloser, który był pierwszym prezesem Straży Ogniowej, sprawując tę funkcję do stycznia 1945 r. W okresie przedwojennym w roku 1928, z jego inicjatywy i materiałów została też wybudowana drewniana strażnica w Brzezinach o specyficznej architekturze.

Dziś jednostka skupia 177 członków, w tym 32 kobiety, przy czym czynny udział w akcjach ratowniczych może brać 30 przeszkolonych strażaków, w tym 2 panie. Zadaniem OSP Brzeziny jest nie tylko walka z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ale też ratownictwo techniczne, chemiczne, ekologiczne, wodne, wysokościowe, poszukiwawczo-ratownicze i kwalifikowana pierwsza pomoc.

Na wyposażeniu straży są 4 pojazdy: jeden typu lekkiego SLRR Mercedes Vito, trzy typu ciężkiego Jelcz GCBA 6/32, Scania GCBA-Rt 5/32 TATRA CYSTERNA GCBM 22/1.2, a także niezbędny sprzęt do zadań ratowniczych. - Corocznie sprzęt się zużywa, dlatego systematycznie musi być wymieniany, by nigdy nie zawiódł – podkreślają druhowie.

W roku 1995 Komendant Główny PSP RP powołał OSP Brzeziny w skład Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, a od 2006 r. jednostka posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. - Wypracowywane corocznie dochody i wsparcie finansowe przeznaczane jest na doposażenie w sprzęt operacyjny oraz poprawę funkcjonowania sali i pomieszczeń towarzyszących. Współpracujemy z takimi instytucjami i organizacjami, jak Gmina, GOKSiR, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum czy Klub Sportowy – informują druhowie z OSP Brzeziny. - Aktywnie uczestniczymy w organizacji uroczystości kościelnych i administracyjnych oraz współpracujemy z innymi jednostkami OSP nie tylko z terenu gminy Brzeziny.

Każdy, kto chciałby wesprzeć jednostkę, może przekazać jej 1% swojego podatku (szczegóły na plakacie). Link do rozliczenia: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000052319/

MIK, fot. OSP Brzeziny

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/