Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Dwa dni akcji „Prędkość” i dwa zatrzymane prawa jazdy

Jeszcze dziś tj. w piątek na drogach całej Wielkopolski prowadzona będzie policyjna akcja „Prędkość”. Mundurowi zapowiadają, że nie stosują taryfy ulgowej, a w skrajnych przypadkach zatrzymują prawa jazdy. W powiecie kaliskim przez pierwsze dwa dni działań uprawnienia straciło dwoje kierujących.

Jednym z nich jest 22-letni kierowca renault zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Ostrowa Kaliskiego. Kaliszanin w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. - Kolejnym lekkomyślnym kierowcą okazała się mieszkanka powiatu sieradzkiego, kierująca pojazdem marki Audi. 47-latka, zatrzymana do kontroli w miejscowości Krzyżówki, przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Oboje za powyższe wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konta wpłynęło po 10 punktów karnych. Obojgu zatrzymano też uprawnienia do kierowania, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Policyjna akcja „Prędkość” trwa w całej Wielkopolsce. Na drogach pracuje większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory. W trakcie działań mundurowi kontrolują prędkość, ale także zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. - Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających "na trzeciego" – zapowiadają funkcjonariusze.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/