Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Dwa dni i pięć zatrzymanych praw jazdy

W zaledwie dwa dni aż pięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie pomogły prośby, że bez dokumentu nie będą mogli wykonywać swojej pracy. – Zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne – podkreśla mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

W środę, 12 września na terenie całego kraju - także Kalisza i powiatu kaliskiego - policja prowadziła akcję „Prędkość”. Głównym celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości. – Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów i przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas działań wykorzystano wszystkie możliwe urządzenia techniczne, jakimi dysponują funkcjonariusze - mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulegała zmianie, a miejsca dokonywanych kontroli były wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kaliscy policjanci ujawnili blisko 130 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Trzech kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo każdy z nich dostał mandat i punkty karne. Dzień wcześniej uprawnienia do kierowania straciły dwie osoby. – Niektórzy prosili, tłumaczyli, że są kierowcami, ale w takich sytuacjach zatrzymanie uprawnień na trzy miesiące to nie jakieś „widzimisię” policjanta, to jest po prostu obligatoryjne. Trzeba mieć tego świadomość – przypomina rzeczniczka kaliskiej policji.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/