Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Dziś kolejny etap luzowania obostrzeń. Co zostanie otwarte?

Edukacja, handel, kultura i kult religijny - tych czterech obszarów dotyczy kolejny etap rządowego planu luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki. 4 maja działalność wznawiają m.in. galeria handlowe, galerie sztuki i muzea.

Wcześniej, tj. od 1 maja rząd dopuścił działalność salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także uprawianie sportu na świeżym powietrzu (limit max. 50 osób) oraz w krytych obiektach sportowych i na basenach (jednak tylko dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży; max. 50 proc. obłożenia obiektu).

Teraz czas na kolejne branże. Od dziś tj. działalność wznawiają: galerie sztuki i muzea (limit 1 osoby na 15 m2; działalność w ścisłym reżimie sanitarnym), sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe (limit 1 osoby na 15 m2; działalność w ścisłym reżimie sanitarnym), do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, a w obiektach kultu religijnego limit osób to teraz 1 osoba na 15 m2 (rząd rekomenduje odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu).

Kolejnym etapem będzie otwarcie hoteli 8 maja (max 50 proc. obłożenia obiektu; nadal zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa), następnie 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu (jednak pod warunkiem, że wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15). Dopuszczona zostanie także działalność ogródków restauracyjnych (w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik), a także kin i teatrów na świeżym powietrzu (max 50 proc. obłożenia; działalność w ścisłym reżimie sanitarnym).

Możliwe będą ponadto imprezy okolicznościowe - wesela i komunie, ale wyłącznie na zewnątrz (limit do 25 osób; w ścisłym reżimie sanitarnym). Do nauki w systemie hybrydowym wrócą klasy: 4-8 szkół podstawowych i 1-4 szkół średnich, a także dopuszczone zostanie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z udziałem publiczności (max 25 proc.).

Ostatni etap luzowania obostrzeń zaplanowano na 29 maja. Otwarte zostaną restauracje (max obłożenie 50 proc. lokalu; działalność w ścisłym reżimie sanitarnym), a także dopuszczona będzie możliwość organizacji imprez okolicznościowych wewnątrz (limit do 50 osób; w ścisłym reżimie sanitarnym).

Otworzą się kina i teatry (max obłożenie 50 proc. placówki; działalność w ścisłym reżimie sanitarnym), a uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach dostępne będzie dla wszystkich (max obłożenie do 50 proc. z widownią). Ruszą siłownie, kluby fitness i solaria (limit 1 osoby na 15m2; działalność w ścisłym reżimie sanitarnym).

Wszyscy uczniowie wrócą do szkół.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/