Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Dziś ostatni moment na wizytę u fryzjera, zakupy w marketach meblowych i budowlanych. Od jutra nowe obostrzenia ZDJĘCIA

Od soboty, 27 marca nieczynne będę wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, zakłady fryzjerskie, salony urody i kosmetyczne. Czy kaliszanie ruszyli na zakupy i ostatnie przed świętami zabiegi beauty?

Piątek to ostatni dzień pracy marketów budowlanych, takich jak Castorama. Dlatego w tym sklepie od rana był już wzmożony ruch. Jak dowiadujemy się u obsługi, ledwo nadążają też z zamówieniami internetowymi i  z dostawami do klienta. Ale szczytu sprzedaży można się tu spodziewać wieczorem, gdy ludzie będą po pracy. Dlatego Castorama pracuje dziś o godzinę dłużej, niż zwykle - do 22.00.

Z podobną ofertą wyszedł Leroy Merlin. Przed południem ruch w tym markecie był umiarkowany. W koszykach lądowały m.in. materiały do remontów, ale też drobne ozdoby świąteczne czy kwiaty doniczkowe. Głównie panie starały się wyjść ze sklepu choćby z jedną, niewielką roślinką, która upiększy dom na Wielkanoc.

Działalność kończą dzisiaj także zakłady usługowe: fryzjerskie, urody i kosmetyczne. Nie są jednak, jak przy pierwszej fali pandemii, wyjątkowo oblegane. W salonach już zza szklanych drzwi widać, że styliści mają co robić i klientów również nie brakuje, jednak idąc chociażby ulicą Śródmiejską nie spotkaliśmy ani długich kolejek, ani wielkich tłumów. Z usług korzystali głównie ci klienci, którzy byli umówieni na dany dzień i godzinę.

Dodatkowe obostrzenia zaczną obowiązywać od 27 marca i potrwają co najmniej do 9 kwietnia. Rząd zdecydował o zamknięciu żłobków i przedszkoli,  wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 000 m2, a także salonów fryzjerskich, urody i kosmetycznych. Wprowadzono też nowe limity osób: w placówkach handlowych do 100m2 - 1 osoba na 15 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 oraz kościołach - 1 osoba na 20 m2.

MIK, MS, JF, fot. RED

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/