Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Elastyczna i zachęcająca do korzystania z autobusów. Nowa siatka połączeń KLA nadal tylko w teorii

Miała ułatwić życie mieszkańcom i sprawić, że ci częściej i chętniej – w połączeniu z darmowymi przejazdami - będą korzystali z komunikacji miejskiej. Nowa siatka połączeń autobusowych miejskiego przewoźnika była jednym z priorytetów Miasta, ale nadal jest w fazie tworzenia.

I jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie gotowa. Nowy rozkład jazdy miał odpowiadać potrzebom mieszkańców. Autobusy miały kursować często, a linie miały łączyć się w logiczną całość, tak by pasażerowie, przesiadając się z jednego autobusu do drugiego i bez czekania na przystankach, byli w stanie szybko dotrzeć w różne części miasta - również te, w których do tej pory nie mogli dojechać.

Takie zadanie powierzono przed niespełna rokiem Danielowi Sztanderze, ówczesnemu prezesowi Kaliskich Linii Autobusowych. Prezydent Kalisza, powołując go na to stanowisko mówił, że będzie to jeden z priorytetów szefa miejskiej spółki odpowiedzialnej za transport publiczny. Tego w KLA już nie ma - został odwołany po kilku miesiącach, ale nie ma też nowej siatki połączeń. I szybko jej nie będzie. - Rozmawiałem z kierowcami autobusów, którzy również mają wiedzę na temat siatki połączeń i ich sugestie, które do tej pory nie były brane pod uwagę, my będziemy zbierać i na tej podstawie będziemy tworzyć rozkład jazdy. Potrzebujemy trochę czasu, bo wiąże się to z kosztami, ale będziemy wprowadzenie nowej siatki egzekwować od spółki - zapewnia Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Będziemy też brać pod uwagę sugestie mieszkańców. Takie - odnośnie nowych tras, ich wydłużenia, czy przesunięć przystanków - wpływają do nas. Jest to też przedmiotem interpelacji radnych, tak że my to zbieramy i będziemy chcieli taką siatkę elastyczną przedstawić. 

Jedną z sugestii mieszkańców było przedłużenie trasy linii 3C. Obecnie autobus kończy swój kurs w Sulisławicach, choć według radnego Mirosława Gabrysiaka, który zabiega o to od 2018 r., mógłby jechać dalej i obsługiwać też ul. Zachodnią. Wtedy Miasto twierdziło, że ma inne rozwiązanie i zamierza wydłużyć trasę linii nr 16, jednak w styczniu br. okazało się, że takiego rozwiązania nie będzie ze względu na koszty (WIĘCEJ). 

Rodzi się więc pytanie, czy nowa siatka połączeń będzie zgodna z oczekiwaniami mieszkańców?

AW, zdjęcie arch. 

 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/