Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Energa przywróciła zasilanie w okolicach Kalisza

W niedzielę o godz. 20.00 Energa Operator zakończył naprawy stacji transformatorowych i sieci średniego napięcia w dotkniętym przez orkan Ksawery regionie Kalisza.

W nocy z czwartku na piątek żywioł pozostawił bez prądu blisko 170 tys. odbiorców. Dzięki wytrwałej pracy ekip monterskich udało się zredukować tę liczbę wpierw do 11 tys. w sobotę rano, a następnie do 1,5 tys. w niedzielny poranek.

Przez trzy dni w terenie pracowało od 70 do prawie 130 ekip. Według wstępnych szacunków oprócz blisko 6 tys. stacji transformatorowych, naprawić musieli 200 słupów i 2500 odcinków zerwanych przewodów. Energa Operator, oprócz zespołów pogotowia energetycznego, zaangażowała też w walkę ze skutkami wichur pracowników spółek zależnych, otwarte zostały ponadto specjalne numery telefoniczne, dzięki którym odbiorcy mogli zgłaszać problemy na liniach niskiego napięcia. - Przetrwaliśmy kolejny atak żywiołu. Na szczęście tym razem okazał się mniej dotkliwy dla naszego obszaru dystrybucji, choć wciąż wielu klientów cierpieć musiało brak dostępu do energii elektrycznej. Widać jednak, że wyciągamy wnioski z kolejnych katastrof pogodowych, a nasi pracownicy nabywają doświadczenia, które już teraz zaprocentowało, a w przyszłości przyniesie jeszcze więcej korzyści. Chciałbym podziękować wszystkim naszym ekipom monterskim za oddanie i ciężką pracę, a odbiorcom za cierpliwość i zrozumienie, że staramy się im pomóc najszybciej, jak tylko to możliwe – podsumowuje Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA.

Energa Operator podkreśla, że mogą wystąpić jeszcze miejscowe braki zasilania na liniach niskiego napięcia, niekoniecznie przy tym związane z niedawnym orkanem. W takich przypadkach prosi o ich zgłaszanie pod numerem infolinii 801 404 404 bądź za pośrednictwem internetowego formularza na swojej stronie.

RED, fot. Energa Operator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/