Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Energetycy walczą z awariami, ale nadal 20 tysięcy odbiorców bez prądu MAPA AWARII

Od kilkunastu godzin pracownicy Energa Operator w Kaliszu walczą ze skutkami orkanu Ksawery. W pół dnia przeszło 100 tys. odbiorców odzyskało dostęp do energii elektrycznej. Nadal jednak bez prądu pozostaje przeszło 21 tysięcy gospodarstw domowych.

Po czwartkowej wichurze w terenie pracuje łącznie pół tysiąca energetyków. Jak informuje kaliski oddział spółki, do popołudnia liczba awarii spadła z przeszło 160 tys. do ok. 50 tys., a liczba uszkodzonych stacji średniego napięcia z ponad 4 tys. do 747. - Na naszym terenie na szczęście skala zniszczeń i awarii jest znacznie mniejsza, niż po sierpniowym kataklizmie. Niemniej, sytuację traktujemy z równie wielką powagą, dzięki czemu szybko i sprawnie redukujemy liczbę odbiorców pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. Jednocześnie pragnę przekazać głębokie wyrazy współczucia mieszkańcom innych rejonów dotkniętych przez orkan, szczególnie rodzinom ofiar śmiertelnych tego potwornego żywiołu – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA.

Prądu nie mają nadal mieszkańcy części Kalisza m.in. Dobrzeca, a także gmin: Żelazków, Szczytniki, Brzeziny, Blizanów, Ceków-Kolonia, Nowe Skalmierzyce i Gołuchów. Czas przywrócenia elektryczności Energa szacuje dopiero na sobotę rano.

Spółka uruchomił dodatkowe linie telefoniczne, poprzez które klienci mogą skontaktować się z pracownikami Punktów Obsługi Przyłączeń na terenie oddziału w Kaliszu:

Rejon Dystrybucji w Jarocinie - (62) 500 25 27

Rejon Dystrybucji w Kaliszu - (62) 500 24 40

Rejon Dystrybucji w Kępnie - (62) 500 22 37

Rejon Dystrybucji w Kole - (62) 500 26 01

Rejon Dystrybucji w Koninie - (62) 500 25 40

Rejon Dystrybucji w Ostrowie Wielkopolskim - (62) 500 24 70

Rejon Dystrybucji w Turku - (62) 500 25 77

Poniżej prezentujemy interaktywną mapę bieżących awarii. Po kliknięciu na interesujący nas rejon można sprawdzić, gdzie aktualnie nie ma prądu i jak długo potrwa naprawa.