Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Euro 2020: wiemy, gdzie w Kaliszu powstanie strefa kibica!

Przed nami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020, a to oznacza, że będziemy mogli dopingować reprezentację Polski. Część kibiców nie wyobraża sobie przeżywania sportowych emocji bez strefy kibica, w której wielu nieznanych sobie ludzi razem ogląda mecze na telebimie i jednoczy się we wspólnym kibicowaniu. Będzie to możliwe również w Kaliszu.

Przy okazji wielkich sportowych wydarzeń w polskich miastach i miasteczkach powstawały zazwyczaj ogromne strefy kibica, w których tłumy ludzi mogły wspólnie oglądać mecze, cieszyć się z wygranych i przeżywać porażki. Pandemia pokrzyżowała plany wydarzeń sportowych. W 2020 roku rozczarowani kibice nie mogli obejrzeć Igrzysk Olimpijskich ani razem podziwiać zmagań piłkarskich podczas Euro. Rok 2021 przynosi nam powiew optymizmu oraz powrót sportu na największe areny.

W naszym mieście jest już wyznaczone miejsce na strefę kibica. Zapraszamy pod kaliski Ratusz, aby razem kibicować Biało-Czerwonym! - zachęca Urząd Miasta Kalisza. 

Mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski rozpoczną się 14 czerwca. Tego dnia nasi zawodnicy rozegrają pierwszy mecz: z reprezentacją Słowacji. Dla Biało-Czerwonych będzie to teoretycznie najłatwiejsze spotkanie. Słowacja awans do Mistrzostw Europy 2020 wywalczyła dopiero w barażu, w którym pokonała w finale Irlandię Północną.

Kolejnym rywalem kadry Paulo Sousy będą mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku. Mecz Polska-Hiszpania odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. Będzie to zdecydowanie cięższa walka dla naszej drużyny. Hiszpanie to jedni z faworytów do końcowego zwycięstwa w całym turnieju. 23 czerwca Polacy powalczą ze Szwedami w ostatnim meczu grupy E Euro 2020. To po nim dowiemy się, czy i z jakiego miejsca do kolejnej rundy awansowała polska reprezentacja.

Biało-Czerwoni swoje mecze będą rozgrywać w Sankt Petersburgu (Słowacja, Szwecja) i w Sewilli (Hiszpania). Ich bazą w trakcie całej fazy grupowej będzie natomiast Sopot.

Polska drużyna w piłce nożnej trzykrotnie wystąpiła na Mistrzostwach Europy. W 2008 roku na turnieju w Austrii i Szwajcarii odpadła w fazie grupowej. Cztery lata później jako współorganizator mistrzostw (wraz z Ukrainą) zajęła ostatnie miejsce w grupie A. Największy sukces Polacy odnieśli na mistrzostwach Europy w 2016 roku we Francji, gdzie dotarli do ćwierćfinału, w którym przegrali z Portugalczykami dopiero w konkursie rzutów karnych.

Strefa kibica w Kaliszu będzie czynna:

˗ 14 czerwca, mecz Polska-Słowacja (godz. 18)
˗ 19 czerwca, mecz Polska-Hiszpania (godz. 21)
˗ 23 czerwca, mecz Polska Szwecja (godz. 18)
˗ 11 lipca, finał (godz. 21)

W strefie będzie obowiązywał reżim sanitarny.

kalisz.pl, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/