Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Ferie w mieście - aktywnie i kulturalnie

Kulturalnie – z dźwiękami muzyki dawnej i filmami dla całej rodziny albo – dla lubiących się ruszać – na sportowo. Ferie dla tych, którzy zostają w Kaliszu zapowiadają się całkiem ciekawie. Wystarczy wyłączyć komputer i wyjść z domu.

Oferta spędzenia ferii w mieście jest bogata. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W zależności od upodobań i oczekiwań. Dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności artystyczne propozycje przygotował Młodzieżowy Dom Kultury. - W pierwszym tygodniu będą odbywały się zajęcia rozwijające talenty młodych kaliszan – mówi Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. - Drugi tydzień to propozycja muzyczna. Wtedy w Kaliszu rusza Festiwal Schola Cantorum, wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Będzie też coś dla młodzieży, która lubi się ruszać i zimową przerwę od nauki chce spędzić aktywnie. Wzorem roku ubiegłego, w czterech kaliskich szkołach podstawowych:

Szkole Podstawowej Nr 1 ul. 3-go Maja;

Szkole Podstawowej Nr 16 ul. Fabryczna 13-15;

Szkole Podstawowej Nr 18 ul. Podmiejska 9a

Szkole Podstawowej Nr 17 ul. Hanki Sawickiej 3b.

Od 8.00 do 15.00 będą odbywały się tam zajęcia sportowe przygotowane i prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie też czuwać ratownik medyczny, który także przeprowadzi szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, zapewnia Natalia Iwanow, dyrektor Zespołu Szkół nr 10. - Myślę, że będziemy czerpać z naszych dobrych doświadczeń z poprzedniego roku. Wielu zmian organizacyjnych nie będzie. W każdej szkole odbędą się zajęcia z wykorzystaniem gier i zabaw. Jesteśmy dobrze wyposażeni zarówno w materiały do zajęć plastycznych, twórczych,, ale i gier czy zabaw. Wszystkie szkoły dysponują dobrze wyposażonymi salami gimnastycznymi, sportowymi – zapowiada.

Projekt „Ferie zimowe w mieście” finansowany jest z opłat za koncesje na sprzedaż alkoholu. Dlatego obok zajęć ruchowych dzieci i młodzież będzie miała okazję porozmawiać ze specjalistami o zagrożeniach dla młodych ludzi. – Zaplanowaliśmy wykłady profilaktyczne, zajęcia edukacyjne ponieważ chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Będą spotkania z dzielnicowymi, zajęcia ze strażnikami miejskimi – mówi Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza.

AW, fot. org., arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/