Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Fotopułapka na wandali

Miasto mówi „dość!” wandalom. Po kolejnym zniszczeniu posągu Flory w Parku Miejskim Ratusz zdecydował o umieszczeniu tam fotopułapki. Urządzenie pojawi się równolegle z rzeźbą, która obecnie poddawana jest renowacji.

Do aktu wandalizmu doszło pod koniec marca. Nieustaleni sprawcy uszkodzili parkową kwiaciarkę, oddzielając rzeźbę od cokołu i stawiając ją na ziemi. Oburzenia nie ukrywał prezydent miasta Krystian Kinastowski, który zapowiedział niezwłoczne naprawienie posągu. Podobne sytuacje powtarzają się jednak zbyt często, dlatego pojawił się pomysł, by to miejsce monitorować.

Radny  Artur Kijewski zaproponował kamerę mobilną, z której obraz mieliby śledzić kaliscy strażnicy miejscy. Zdaniem prezydenta nie jest to jednak możliwe. - Podstawowym problemem jest brak wystarczająco wysokiego punktu umożliwiającego podpięcie urządzenia do źródła zasilania i doładowywania urządzenia, które obecnie może bez zewnętrznego źródła zasilania pracować nieprzerwanie przez okres 5 dni – wyjaśnia Krystian Kinastowski. Proponuje jednak inne, podobne rozwiązanie. - Straż Miejska Kalisza jest w posiadaniu urządzenia samoczynnie wykonującego zdjęcia, uruchamianego po wykryciu ruchu w rejonie objętym obserwacją. Urządzenie typu fotopułapka zostanie zamontowane we wskazanej lokalizacji z chwilą ponownego montażu rzeźby Flora na cokole w Parku Miejskim.

Właśnie z powodu częstych aktów wandalizmu oryginalna, XIX-wieczna rzeźba kwiaciarki trafiła na ratuszowy dziedziniec. W Parku Miejskim stoi jej kopia. Również regularnie dewastowana; w przeszłości pozbawiono ją m.in. głowy i rąk. Być może w końcu fotopułapka skutecznie odstraszy wandali.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/