Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Głęboki niż. Przed nami silny wiatr i złe warunki biometeo PROGNOZA POGODY

Od środy spodziewamy się znacznie bardziej dynamicznej pogody – informuje IMGW. Za zmianę odpowiadać będzie głęboki niż, który przyszedł do nas znad Wysp Brytyjskich i wpłynie na pogodę w Polsce. Zmiana pogody będzie negatywnie wpływać na naszą koncentrację, powodować uczucie senności, wydłużać czas reakcji oraz potęgować dolegliwości bólowe.

W środę w całym kraju wystąpi okresami dość silny wiatr w porywach do 70 km/h (wysoko w górach do 100 km/h) a także opady deszczu.

Głównym zagrożeniem będą jednak burze, których rozwoju należy spodziewać się głównie w godzinach popołudniowych na wschodzie, w centrum i na północy Polski.

W obrębie burz szczególnie należy uważać na gwałtowne porywy wiatru, nawet do 100-120 km/h, miejscami nie można wykluczyć powstania trąb powietrznych.

W czwartek czeka nas ochłodzenie: w całym kraju temperatura powietrza maksymalnie wzrośnie do około 20°C. Dodatkowo nadal towarzyszyć nam będzie porywisty wiatr oraz, z wyjątkiem południa kraju, opady deszczu. Na północy i północnym wschodzie wystąpią burze, ale ich natężenie będzie już znacznie słabsze.

Dopiero w piątek dostaniemy się pod wpływ wyżu, który przyniesie nam na ogół suchą pogodę oraz stopniowy napływ coraz cieplejszego powietrza z południa kontynentu. Zwiastować to będzie ponownie dużą dynamikę pogody pod koniec tygodnia.

Warto wspomnieć także o związanej z niżem zmianie warunków biometeorologicznych. Ulegną one wyraźnemu pogorszeniu. Już w środę rano na przeważającym obszarze warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Pod koniec dnia w Polsce północnej pogoda przejściowo będzie bardzo niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.

Zmiana pogody będzie negatywnie wpływać na naszą koncentrację, powodować uczucie senności, wydłużać czas reakcji oraz potęgować dolegliwości bólowe.

Ostrzeżenie meteorologiczne:

Silny wiatr

stopień: 1

prawd. 90%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h, południowo-zachodniego i zachodniego.

Uwagi: Brak.

Ważne: środa 26 sierpnia - od 13:00 do 17:00

 

Ostrzeżenie meteorologiczne:

Burze z gradem

stopień: 1

prawd. 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 15 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Na wschodzie regionu istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia porywów wiatru do 100 km/h.

Uwagi: Na wschodzie województwa stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony.

Ważne: środa 26 sierpnia - od 13:00 do 17:00

AG za IMGW

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/