Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Grożą śmiercią prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. "Nie dam się zastraszyć"

Nie dam się zastraszyć – kolejny raz Beata Klimek odpowiada anonimowym osobom grożącym jej śmiercią. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego maila z informacją, że jej życie jest zagrożone otrzymała w czwartek i od razu sprawę zgłosiła organom ścigania. Jest to kolejny taki list w tym roku wysłany do samorządowiec, która tę funkcję sprawuje już drugą kadencję.

Podobne maile otrzymali też włodarze Wrocławia, Poznania, Białegostoku, Olsztyna, czy Ciechanowa – miast, jak łatwo zauważyć, którymi kierują osoby wielokrotnie niezgadzające się ze sposobem postrzegania samorządności przez Prawo i Sprawiedliwość. Pogróżki trafiły także do Beaty Klimek. Wiadomość, w której nieznana osoba grozi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego brutalną śmiercią przyszedł do urzędu w czwartek, 5 sierpnia.

Chcę stanowczo podkreślić, że będę zdeterminowana, aby sprawca tego czynu odpowiedział karnie za swoje wulgarne i nikczemne groźby. Sprawiedliwość prędzej, czy później dosięga również tych, którzy są anonimowi i którym wydaje się, że dzięki temu mogą wszystko – pisze w oświadczeniu wydanym w związku z groźbami Beata Klimek. - Dlatego informuję, że nie ma mojej zgody na nienawiść i groźby wobec kogokolwiek. Przekazuję dziś również wyrazy mojej solidarności pod adresem wszystkich moich kolegów samorządowców z całego kraju, którzy otrzymali pełne agresji wiadomości, w których grozi się im śmiercią. Anonimowemu sprawcy lub sprawcom tych przestępstw - odpowiadamy krótko: nie damy się zastraszyć. Tak, jak do tej pory – dalej będę pracowała dla Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców.

Beata Klimek poinformowała też, że sprawą już zajęła się policja. Równocześnie wyraziła nadzieję, że osoby, które wysyłają tego typu listy zostaną jak najszybciej schwytane. Przypomniała, że agresja wobec osób o innych poglądach doprowadziła już do tragicznego w skutkach ataku na Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zginął od ciosu zadanego na scenie w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tablica pamiątkowa zamordowanego włodarza w tym roku została odsłonięta w Ostrowie Wielkopolskim. Już po tym wydarzeniu Beata Klimek otrzymała list z pogróżkami WIĘCEJ. Sprawców nadal nie ujęto.

AW, zdjęcie fb Beata Klimek  

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/