Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Interaktywna wystawa przed kaliskim starostwem

Badania nad astmą, program profilaktyczny zwalczający próchnicę, rozwój transportu pasażerskiego czy lokalnej turystyki – to tylko niektóre z ponad 1700 projektów w całej Polsce, które otrzymały wsparcie Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Wybrane inwestycje przybliża interaktywna wystawa, którą można oglądać przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Część materiałów można obejrzeć przez Google VR – technologię 360 stopni, pozwalającą przenieść się za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości na teren realizacji projektów i rozejrzeć się po okolicy. W Kaliszu wystawa będzie dostępna do końca tygodnia.

Fundusz Szwajcarski, jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię 13 państwom Unii Europejskiej, w tym Polsce. Dzięki Szwajcarsko - Polskiemu Programowi Współpracy nasz kraj otrzymał prawie 500 milionów franków szwajcarskich¸ to prawie połowa z ponad miliarda franków, które Szwajcarzy przeznaczyli na program. Pieniądze zostały przeznaczone na projekty m.in. z zakresu infrastruktury, ochrony zdrowia i środowiska, wsparcie dla sektora prywatnego, jak również na działania na rzecz lokalnych społeczności, rozwoju lokalnego oraz wzmacniania potencjału regionów. Wsparcie z Funduszu Szwajcarskiego otrzymały instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, a także przedsiębiorcy.

Około 40% środków przyznanych Polsce rozdysponowano w czterech wybranych województwach Polski południowo-wschodniej: lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. Ekspozycja multimedialnej wystawy w wybranych regionach kraju jest jednym z działań realizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Rozwoju. Kampania potrwa do końca kwietnia 2017 r., a jej celem jest pokazanie Polakom, jak bardzo kraj zmienił się, dzięki finansowemu i eksperckiemu wsparciu ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Kalisz jest kolejnym, po Włocławku, przystankiem na trasie wystawy. Po tygodniu wyruszy ona do kolejnych miast w Polsce.

AW, organizator, zdjęcia: AW 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/