Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta, czy zarejestrować się na szczepienie? Cyfrowi Wolontariusze pomagają seniorom

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, a wraz z nim misja Cyfrowych Wolontariuszy, został przedłużony do końca tego roku. - Pandemia pokazała niesamowitą solidarność międzypokoleniową, która jest kontynuowana i z pewnością zostanie z nami na lata – mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Cyfrowy Wolontariusz to inicjatywa będąca częścią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Idea jest prosta i bardzo potrzebna: młodzi ludzie – wolontariusze pomagają seniorom w poznaniu i korzystaniu z cyfrowego świata.

Cyfrowa, ale realna pomoc

Seniorzy mogą liczyć m.in. na pomoc w załatwieniu - bez wychodzenia z domu - wielu spraw urzędowych. Cyfrowi Wolontariusze najczęściej pomagają w założeniu i korzystaniu z profilu zaufanego czy Internetowego Konta Pacjenta, rejestracji na szczepienia, korzystania ze skrzynki mailowej czy pobrania i korzystania z narzędzi do wideokonferencji - aby np. spotkać się online ze swoją rodziną.

Zostań Cyfrowym Wolontariuszem

Każdy kto chciałby zostać Cyfrowym Wolontariuszem może jeszcze się zgłosić. Wystarczy wejść na stronę www.wspierajseniora.pl i klikając w zakładkę „Cyfrowy Wolontariusz”, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie zgłoszone osoby otrzymują zaproszenia na kompleksowe szkolenie online z zakresu pomocy cyfrowej seniorom (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa).

Zachęcamy także seniorów, którzy potrzebują takiej pomocy, do zgłaszania swoich potrzeb w tym zakresie. Wystarczy zadzwonić pod numer: 22 505 11 11. Podczas połączenia ważne, by poinformować o chęci uzyskania pomocy od Cyfrowego Wolontariusza. Żaden senior nie zostanie bez pomocy. Nasi przeszkoleni Cyfrowi Wolontariusze z pewnością pomogą - podkreśla minister Adam Andruszkiewicz.

Opr. MIK, fot. Ministerstwo Cyfryzacji

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/