Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Jak zostać supermolem bibliotecznym?

Kaliscy bibliotekarze zachęcają najmłodszych do czytania książek. Każdy przedszkolak może wziąć udział w akcji promującej czytelnictwo, zostać supermolem bibliotecznym i zdobyć wyjątkowy medal.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka odwiedzają kaliskie przedszkola. Dzieci otrzymają zakładki z sześcioma pustymi polami, na których bibliotekarze będą przystawiać pieczątki. To nagroda za wizytę małego czytelnika w jednym z oddziałów dziecięcych biblioteki. Znajdują się one w: filii nr 1 przy ul. Górnośląskiej 29, filii nr 5 przy ul. Złotej 26-28 oraz filii nr 9 przy ul. Serbinowskiej 1a. 

Przedszkolak, który 6 razy (do 30 sierpnia 2019 roku) odwiedzi przynajmniej jeden z oddziałów dziecięcych i wypożyczy książkę, otrzyma medal supermola bibliotecznego. Ta symboliczna odznaka będzie pierwszym wyróżnieniem za wypożyczanie książek z biblioteki.

Koszt założenia karty bibliotecznej to jedynie 3 zł. Dziecko staje się czytelnikiem i od tego momentu może bezpłatnie korzystać ze zbiorów znajdujących się we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Jest ich dziesięć (w trzech znajdują się oddziały dziecięce), adresy i godziny otwarcia są dostępne na stronie www.mbp.kalisz.pl.

Przedszkole, z którego najwięcej dzieci założy kartę w bibliotece, otrzyma nagrody i tytuł najbardziej zaczytanego przedszkola Kalisza w 2019 roku. - Oddziały dziecięce dysponują oczywiście największą liczbą literatury skierowanej do najmłodszych, dlatego zachęcamy do wizyty z małymi czytelnikami właśnie tam, gdzie dzieci mogą same wybrać dla siebie książeczkę, jednorazowo nawet pięć. Wśród ciekawego i różnorodnego księgozbioru znajdą m.in.: książki przestrzenne, dźwiękowe, z dodatkiem puzzli i pacynek oraz audiobooki z bajkami. Mamy nadzieję, że medal jako nagroda za wizyty w bibliotece sprawi, że w życiu młodego człowieka znajdzie się też miejsce na książki – mówi Anna Kubiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. - Zachęcamy także rodziców do założenia własnej karty czytelniczej, która otwiera drogę do bezpłatnego korzystania z literatury we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Źródło: kalisz.pl, fot. Witold Puławski, Anna Błaszczyk

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/