Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kaliscy terytorialsi złożyli przysięgę WIDEO

Uroczystą przysięgę złożyli w Poznaniu żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W wydarzeniu z okazji 100. rocznicy przysięgi Wojsk Wielkopolskich, wzięło udział 233 terytorialsów. Wśród nich 15 kaliszan i 3 mieszkańców powiatu kaliskiego.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę blisko 18 tysięcy żołnierzy, z czego 15 tys. to żołnierze OT. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej ma już w swoich szeregach prawie 800 terytorialsów, którzy zasilają bataliony w Lesznie i Śremie. Łącznie z kadrą zawodową Brygada liczy już blisko 1000 żołnierzy. A w tym 15 mieszkańców Kalisza i 3 naszego powiatu, w tym 2 kobiety. - Przed nami nie mniej wymagający rok 2019. Kolejne wcielenia, szkolenia poligonowe oraz wyzwania formowania nowych batalionów, a także utrzymanie dobrego tępa przyrostu formacji – to tylko niektóre z wyznaczonych standardów.  Jako azymut wyznaczamy utrzymanie  wysokiej kondycji szkoleniowej, którą  osobiście określam jako priorytetowy  czynnik potwierdzenia zdolności  i wiarygodności jednostki w systemie potencjału obronnego kraju i regionu” – zapowiedział podczas uroczystej przysięgi w Poznaniu płk Rafał Miernik, dowódca wielkopolskiej brygady.

Wydarzenie odbyło się 26 stycznia na Placu Wolności. - Data wydarzenia miała szczególny wymiar: połączyła celebrę najważniejszego wydarzenia w życiu żołnierza, jakim jest złożenie przysięgi z pierwszym oficjalnym świętem Brygady. Dzień naszej radości z utożsamienia, przejęcia bohaterskich tradycji jednostek i organizacji konspiracyjnych z Wielkopolski, a także ustanowienia gen. bryg. Stanisława Taczaka - pierwszego Dowódcy zwycięskiego powstania patronem 12 WBOT, był dla nas dniem szczególnego zaszczytu i radości. Tym bardziej, że wszystko to zmaterializowało się w 100-lecie pierwszej przysięgi powstańców już jako żołnierzy Wojsk Wielkopolskich” – powiedział płk Rafał Miernik.

Obecnie trwa rekrutacja kolejnych ochotników do wielkopolskiej brygady. Najbliższe wcielenie odbędzie się 29 marca.  

MIK, fot. DWOT

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/