Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliski Rower Miejski – od niedzieli nowe stacje

Od niedzieli, 1 lipca mieszkańcy Kalisza będą mogli już korzystać z 30 stacji rowerowych i 283 rowerów, w tym 12 rowerów familijnych typu cargo, 6 tandemów i 25 rowerków dziecięcych. Do funkcjonujących dziś 19 samoobsługowych stacji rowerowych dojdzie 11 kolejnych.

Kaliski Rower Miejski cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców miasta. W niecałe 2 miesiące, od 1 maja, z rowerów skorzystali już ponad 30 tysięcy razy. To niemal tyle samo, co przez cały ubiegłoroczny sezon. Najchętniej jednoślady wypożyczaliśmy w niedzielę, 10 czerwca. W ciągu doby kaliszanie skorzystali z nich aż 831 razy. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 6 tysięcy osób. I sukcesywnie ich przybywa.

1 lipca uruchomionych zostanie 11 nowych stacji: Ks. Jolanty/Most, Braci Niemojowskich/Szkoła, Cmentarz Komunalny, Tatrzańska/Karpacka, Cmentarz Tyniecki, Sadowa/Mc. Donalds, al. Woj. Pol./Ryneczek, Wrocławska/COSSW, Dobrzecka/Reja, Skarszewska/Borkowska i Stawiszyńska/Morelowa. Będzie z nich można korzystać na tej samej zasadzie, jak z już funkcjonujących: Główny Rynek, Aquapark, Cmentarz Miejski, Dworzec PKP, Złoty Róg, Arena, Teatr, Poznańska/Szpital, Podmiejska/Orlik, Młynarska/Wąska, Park Przyjaźni, Ułańska/UAM, pl. Jana Pawła II/pomnik A. Asnyka, Kołobrzeska/Okrąglicka, Gajowa/Nadleśnictwo, Armii Krajowej/Kaczorowskiego, Majkowskie Wembley, Majkowska/Węzeł i Pobożnego/Parking.

- Kaliski Rower Miejski rośnie w siłę. W ubiegłym roku 1 lipca startowaliśmy z 12 stacjami, w tym roku uruchomiliśmy je już 1 maja. Po miesiącu doszło siedem stacji, w niedzielę uruchamiamy 11 kolejnych. Cieszymy się, że wraz z rozbudową systemu rośnie jego popularność. W tym roku dołączyło do nas ponad 2500 nowych użytkowników, nie ma dnia, by w systemie nie rejestrowało się kilkadziesiąt nowych osób – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Kaliski Rower Miejski to jeden z czterech systemów Nextbike Polska w województwie wielkopolskim. Tegoroczny sezon potrwa do końca października.

Źródło: Nextbike Polska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/