Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliski Rower Miejski powraca

Po zimowej przerwie, od poniedziałku 1 kwietnia mieszkańcy Kalisza będą mogli ponownie korzystać z rowerów publicznych. Do końca października będzie można wypożyczać 283 rowery, w tym rowery familijne typu cargo, tandemy i rowerki dziecięce.

Z roweru może skorzystać każdy. Dzieci powinny to robić pod opieką rodziców. Samodzielnie wypożyczyć rower mogą osoby pełnoletnie, lub te, które ukończyły 13. rok życia i przedstawiły zgodę rodziców. 
Przed pierwszym wypożyczeniem należy się zarejestrować korzystając ze strony internetowej KaliskiRowerMiejski.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń. Należy również zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych. 
Rower można wypożyczyć poprzez terminal lub aplikację Nextbike. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – zalogować się wpisując numer telefonu i kod PIN (w aplikacji wystarczy zrobić to raz) i wpisać numer roweru. Aplikacja mobilna Nextbike umożliwia też wypożyczenie poprzez zeskanowanie kodu QR roweru.
Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł kosztuje wypożyczenie nieprzekraczające godziny, a za drugą i każdą następną godzinę system nalicza po 2 złote.
Kaliski Rower Miejski został w ubiegłym sezonie znacząco rozbudowany. Od 1 maja można było korzystać z 12 stacji, od czerwca z kolejnych 7, a od lipca z kolejnych 11. Łącznie kaliszanie mieli do dyspozycji 30 stacji, a liczba wypożyczeń w ciągu sezonu 2018 roku przekroczyła 128 tysięcy.

MIK, fot. arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/