Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kaliski SOR bez chirurga. „To jakiś skandal”

W sobotę pacjenci szukający pomocy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym odsyłani byli z kwitkiem – a konkretnie do Pleszewa lub Ostrowa Wielkopolskiego. Nie było bowiem chirurga, który mógłby ich przyjąć. - Ja się pytam, czy to jest prawnie możliwe? – napisał do nas jeden z czytelników portalu. – To jakiś skandal – stwierdziła inna pacjentka. Rzecznik placówki tłumaczy, że była to „sytuacja losowa”.

W sobotę, 17 lipca otrzymaliśmy dwa sygnały w tej sprawie, ale zapewne rozgoryczonych pacjentów było tego dnia więcej. Wśród nich jest m.in. czytelniczka portalu Dorota.

- Otóż mój mąż dzisiaj trafił na SOR, a tam się okazało, że nie zostanie przyjęty, ponieważ dyrektor zatwierdził grafik na tym oddziale, gdzie nie było żadnego lekarza. To się w głowie nie mieści. Pacjenci byli odsyłani do Pleszewa lub do Ostrowa. To jakiś skandal. Jutro sytuacja się powtórzy – napisała.

Z kolei Michał zgłosił się do szpitala z ciężarną żoną.

- Moja żona w 22. tygodniu ciąży pojechała z opuchlizną kostki, może być to zakrzep, więc nie ma żartów. Tym bardziej, że spodziewamy się dziecka. Okazało się że wszystkich odsyłają dzisiaj z SOR-u, bo nie ma lekarza. Ja się pytam, czy to jest prawnie możliwe? Czy dyrektor nie powinien za to odpowiedzieć, że zostawia ludzi bez pomocy ? Przecież to jest jakiś żart – stwierdził zdenerwowany.

Rzecznik placówki wyjaśnia, że była to wyjątkowa sytuacja.

- Rzeczywiście w godzinach dopołudniowych w sobotę na SORze nie było chirurga. Lekarz, który miał być na dyżurze ze względów losowych, rodzinnych się nie stawił – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. - Chwilę nam zajęło, zanim ściągnęliśmy zastępcę. Pacjenci w stanach wymagających pilnej i natychmiastowej pomocy byli „załatwiani” przez lekarzy z oddziałów, natomiast drobniejsze rzeczy, które mogły poczekać były odsyłane do innych szpitali. Była to więc sytuacja losowa, rodzinna, a do tego są wakacje, sezon urlopowy. Gdyby to się działo w czerwcu nie byłoby problemu ze ściągnięciem zastępcy - dodaje.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas:

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/