Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kaliski szpital zmniejszył liczbę łóżek o ponad 100

Skurczyła się liczba miejsc w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu. Placówka zmniejszyła liczbę łóżek o ponad 100. To sposób na sprostanie nowym wymaganiom, jakie postawiło przed szpitalami Ministerstwo Zdrowia.

W trakcie protestów i negocjacji pielęgniarki wywalczyły zapis wprowadzający normy zatrudnienia personelu w ich grupie. Minimalny wskaźnik na oddziałach o profilu zachowawczym powinien wynosić 0,6 etatu na łóżko, dla oddziałów o profilu zabiegowym - 0,7 etatu na łóżko, a na oddziałach pediatrycznych - 0,8 i 0,9 etatu. 

Szpitale, aby dostosować się do nowego prawa, mają dwa wyjścia: albo zwiększą obsadę pielęgniarską, albo zmniejszą liczbę łóżek. W większości placówek, także w Kaliszu, wybrano to drugie rozwiązanie. - Kaliski szpital zredukował liczbę łóżek o 104 sztuki, z 866 do 762.  Zmiany w księdze rejestrowej szpitala, prowadzonej przez Wojewodę Wielkopolskiego, weszły w życie od dnia 1 stycznia br., po przeprowadzeniu konsultacji z NFZ i uzyskaniu jego akceptacji – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego „okrąglaka”.

Liczba miejsc zmniejszyła się m.in. na oddziałach: chirurgii, chorób wewnętrznych, otolaryngologicznym, urologicznym, urazowo - ortopedycznym, reumatologicznym, neurochirurgicznym, chirurgii dziecięcej, pediatrii, zakaźnym oraz oddziale położniczo - ginekologicznym. - Zmniejszenie ilości łóżek nie wpłynie na ograniczenie dostępności do świadczeń dla pacjentów – zapewnia Paweł Gawroński. Obłożenie nie jest bowiem stuprocentowe, dlatego jak dodaje, dla wszystkich starczy miejsca. 

Na dzień 18 lutego br. w placówce hospitalizowanych było 592 pacjentów. W kaliskim szpitalu zatrudnionych jest 655 pielęgniarek i położnych.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/