Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kaliszanie chcą ścieżek rowerowych, ale nie tutaj ANKIETA

Ścieżek rowerowych w Kaliszu jest za mało, ale ul. Śródmiejską zostawcie w spokoju!. Taki wniosek może się wysuwać po analizie wyników naszej ankiety dotyczącej właśnie ścieżek rowerowych. Tydzień temu informowaliśmy Was o tym, że ul. Śródmiejska zostanie zwężona na rzecz ruchu rowerowego. Zapytaliśmy też o Waszą opinię. Oto wyniki.

Już za dwa miesiące ul. Śródmiejska na odcinku od Rogatki do Mostu Kamiennego, dla ruchu samochodowego będzie drogą jednopasmową. Drugi pas będzie przeznaczony tylko dla rowerzystów jako tzw. kontrapas. O szczegółach tej inwestycji piszemy TUTAJ.

Sam pomysł utworzenia na Śródmiejskiej ścieżki rowerowej spodobał się kaliszanom, bo głosowali za jego realizacją w ramach Funduszu Obywatelskiego w 2014 roku. Inwestycja nie doczekała się do dziś realizacji. Urzędnicy ogłaszali kilkukrotnie przetargi na projekt takiej organizacji ruchu. Bezskutecznie. W końcu znalazł się śmiałek i wymyślił: dla samochodów drogę zwężamy, rowerzystom dajemy cały jeden pas ruchu. Czy to się sprawdzi?

Z naszej ankiety na platformie faktykaliskie.pl wynika, że kaliszanie chcą ścieżek rowerowych, ale chyba nie takich.

Pytaliśmy Was o to, czy w Kaliszu jest wystarczająco dużo ścieżek rowerowych? Spora większość odpowiedziała, że nie. Wynika z tego, że ścieżek rowerowych trzeba tworzyć więcej.

W tej samej ankiecie pytaliśmy też czy jesteście za zwężeniem ul. Śródmiejskiej na rzecz rowerzystów? I tutaj już zdecydowana większość internautów mówi nie!.

Jaki z tego wniosek? Być może trudno dogodzić kaliskim cyklistom, którzy chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko… na wypadek podróży samochodem w deszczową pogodę. A może to całkiem nietrafiony projekt urzędników, którzy nie potrafią pogodzić interesu jedno- i wielośladowców na ul. Śródmiejskiej? Oceńcie sami. Czekamy na Wasze komentarze na naszym fanpage'u i tuż pod artykułem.

Nowa odsłona portalu faktykaliskie.pl to nie tylko więcej informacji, ale więcej interakcji z czytelnikami. O opinię w ważnych dla miasta i regionu sprawach będziemy pytać Was. Naszą ankietę uruchomimy w każdej sprawie nurtującej tysiące internautów. Premiera ankiety faktykaliskie.pl wypadła nadspodziewanie dobrze! Głos w sprawie ścieżek rowerowych oddało 1191 osób. Badanie Waszej opinii trwało kilka dni. Dla porównania: przeprowadzona przez Miasto internetowa ankieta w sprawie zmiany herbu Kalisza trwała kilka tygodni, a zagłosowało … 233 kaliszan. Każdy Wasz głos jest dla nas ważny.

MS, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/