Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliszanka, jako jedno z 12 dzieci na świecie, została ambasadorką planety Ziemia agendy ONZ ZDJĘCIA

Nina Nawrocka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu, została oficjalną ambasadorką planety Ziemi agendy ONZ. Jako jedno z 12 dzieci z całego świata. Sukcesu pogratulował dziś młodej prezydent Krystian Kinastowski.

Nina za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych @nina.little.traveler prezentuje ciekawostki ze swoich podróży oraz propaguje treści, mające na celu wzrost świadomości na temat zagrożeń dla ekologicznego rozwoju i ochrony naszej planety. Przyczynia się także, do propagowania nowego trendu zrównoważonej mody, czyli odzieży wykonanej z przyjaznych dla środowiska materiałów oraz społecznie odpowiedzialnych technologii ich produkcji.

Starania młodej kaliszanki na rzecz ochrony środowiska zostały dostrzeżone i docenione. Jako ambasadorka Ziemi, Nina wystąpi na zwołanym przez ONZ Międzynarodowym Forum Wysokiego Szczebla „W trosce o klimat 2021”, z udziałem m.in. papieża Franciszka, Antonio Guterresa – sekretarza generalnego ONZ czy Dalajlamy. Zwróci się z apelem do światowych przywódców o pilne podjęcie zdecydowanych działań na rzecz walki z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Nina przygotowała proekologiczną inicjatywę dla dzieci i młodzieży na całym świecie. Projekt  „Jedynki dla Ziemi 1.11 – 1.11” zakłada, że 22 kwietnia punktualnie o godzinie 13:11 uczniowie przerwę na minutę zdalne zajęcia i wypowiedzą jedenaście razy przesłanie „Dziękujemy za zieloną Ziemię”.

Dzisiaj, w Międzynarodowym Dniu Ziemi, z młodą kaliską ekolożką i jej rodzicami spotkał się i pogratulował sukcesu prezydent Krystian Kinastowski. Spotkanie było okazją do rozmowy o zielonym zagospodarowaniu miasta i pomysłów na proekologiczne inicjatywy.

kalisz.pl, fot.  Katarzyna Ciupek

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/